KLM – 70 lotów tygodniowo z 5 miast w Polsce w letnim rozkładzie

fot. archiwum KLM

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM planują rozbudowę swojej europejskiej siatki połączeń, nowościami tego lata są Belgrad, Werona, Palma de Mallorca i Dubrownik. Linia zapowiedziała, że w latem będzie znowu latać na 5 trasach z Polski: z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania, z łączną liczbą 70 lotów tygodniowo.

KLM będzie oferowała 96 tras w Europie, podczas gdy latem 2019, przed pandemią podróżni mieli do dyspozycji 92 kierunki.

Nowości w rozkładzie

W porównaniu z sezonem lato 2019, w siatce europejskiej KLM pojawiły się następujące zmiany:

• Växjö (Szwecja) – kierunek został czasowo zawieszony;
• Marsylia i Nantes – loty do tych miast będą znowu oferowane, przy czym będą odbywały się linią Air France z lotniska Schiphol w Amsterdamie;
• Southampton, Poznań i Cork – to kierunki, które zostały dodane wcześniej w 2020 r.

Letni rozkład KLM wzbogaci się o cztery nowe kierunki w Europie:

– Belgrad – od 13 maja b.r., do 7 lotów tygodniowo;
– Werona – od 26 czerwca b.r. , do 7 lotów tygodniowo;
– Palma de Mallorca – od 26 czerwca b.r., do 7 lotów tygodniowo;
– Dubrownik – od 26 czerwca b.r., do 7 lotów tygodniowo

Więcej miejsc na popularnych trasach

Do popularnych miejsc wakacyjnego wypoczynku – jak np. Porto i Ibiza, w lipcu i sierpniu klienci KLM będą mieli do dyspozycji więcej lotów i więcej dostępnych biletów. Dodatkowo, w porównaniu z poprzednimi latami, relatywnie wzrośnie oferowanie do południowoeuropejskich kierunków w Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji i Grecji. Linia przewiduje, że w nadchodzącym sezonie, jej europejska siatka połączeń będzie realizowana w 50 do 75 procent, przy czym kolory stref zagrożenia epidemiologicznego nadal ulegają zmianom, a co za tym idzie rozkład lotów na poszczególnych trasach może się zmienić.

Loty KLM z/do Polski

W sezonie letnim KLM będzie ponownie oferował loty między Amsterdamem, a pięcioma miastami w Polsce: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań. Przewoźnik zapowiedział też wzrost liczby lotów z/do Poznania do trzech tygodniowo, a do/z Krakowa, Warszawy i Gdańska (do 3 dziennie), tuż przed rozpoczęciem letnich wakacji.
Liczba połączeń z/do Amsterdamu na poszczególnych trasach:
• Gdańsk : wzrost do 3 lotów dziennie – od 21 czerwca b.r.
• Kraków: wzrost do 3 lotów dziennie – od 28 czerwca b.r.
• Poznań: wzrost do 3 lotów tygodniowo (wtorki, czwartki i soboty) – od 20 czerwca b.r.
• Warszawa: wzrost do 3 lotów dziennie – od 15 czerwca b.r.
• Wrocław: 4 loty tygodniowo (poniedziałki, środy, piątki i niedziele) – od 4 lipca b.r.

Pieter Elbers, prezes KLM, powiedział: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że znowu jest więcej możliwości podróżowania. Pod tym względem reagujemy bardzo elastycznie na warunki rynku. KLM jest w pełni przygotowany do zapewnienia naszym pasażerom bezpiecznych i odpowiedzialnych podróży lotniczych. Poza najwyższym standardem higieny w trakcie lotu, klienci KLM korzystają z elastycznych i w pełni modyfikowalnych biletów.”

KLM nagrodzony za ochronę zdrowia pasażerów

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center