KLM nagrodzony za ochronę zdrowia pasażerów

KLM najbardziej dbającą o higienę linią lotniczą
fot. archiwum KLM

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM otrzymały najwyższą diamentową nagrodę (Diamond Award) w kategorii „Bezpieczeństwo Zdrowia” pasażerów w czasach pandemii Covid-19. Ranking jest opracowywany przez organizację badania rynku lotniczego APEX, a przyznana nagroda to najwyższy możliwy poziom certyfikacji linii lotniczych w zakresie bezpieczeństwa i higieny podróży.

KLM to druga europejska linia lotnicza, która otrzymała ten diamentowy certyfikat, po Virgin Atlantic.

Po wybuchu pandemii COVID-19, APEX zaczął opracowywać oceny linii w nowej kategorii i stworzył certyfikat „Bezpieczeństwo Zdrowia”. Dotychczasowymi zdobywcami tego wyróżnienia były między innymi Singapore Airlines i Qatar Airways.

Ustanowiona przez APEX nowa nagroda ma na celu zachęcenie linii lotniczych do stworzenia wspólnego standardu zdrowia i higieny pasażerów podczas podróży. W ten sposób przewoźnicy mogą w aktywny sposób uczestniczyć w odbudowie rynku lotniczego i w bezpiecznym wznawianiu globalnych podróży. Linie nagrodzone certyfikatem „Bezpieczeństwo Zdrowia” wyznaczają branżowe standardy w zakresie skutecznej ochrony pasażerów przez COVID-19.

Boet Kreiken, wiceprezes wykonawczy ds. doświadczenia Klienta, powiedział: „„W dzisiejszych czasach, zdrowie naszych pasażerów, pracowników i całego społeczeństwa stało się dla nas priorytetem numer jeden. Osiągnięcie najwyższego możliwego poziomu certyfikacji APEX oznacza, że KLM jest jedną z wiodących linii lotniczych w dziedzinie higieny i bezpieczeństwa zdrowotnego. Klienci decydują się na podróż naszą linią, ponieważ latamy odpowiedzialnie.

W tym roku poddaliśmy szczegółowej analizie wszystkie etapy podróży, aby upewnić się, że pasażerowie mają zapewnione optymalne warunki higieny i ochrony zdrowia przed, w trakcie i po ich podróży. Wyznaczyliśmy pod tym względem najwyższy standard. Nagroda od APEX jest doskonałym potwierdzeniem jakości naszych usług i gwarancją dla pasażerów, że podczas każdej podróży z KLM ich zdrowie jest pod dobrą ochroną.”

KLM modernizuje kabiny na trasach europejskich

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center