KLM – dwa nowe kierunki europejskie i jeden bliskowschodni

KLM rozszerza siatkę połączeń
Samolot w barwach KLM/fot. archiwum KLM

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM od sierpnia zaczną latać na dwóch nowych trasach europejskich – do Southampton i Cork oraz na jednej bliskowchoddniej – do Rijad, stolicy Arabii Saudyjskiej.

Southampton jest już siedemnastym miastem w Wielkiej Brytanii dokąd KLM oferuje bezpośrednie loty z Amsterdamu. Do Southampton będzie można polecieć codziennie od 31 sierpnia. Drugim miastem, do którego będzie można wkrótce udać się na pokładach KLM jest Cork Irlandii. Jego włączenie do siatki KLM pierwotnie planowane na koniec marca nie odbyło się z powodu wybuchu pandemii. Inauguracja trasy jest planowana na 3 sierpnia, a loty będą odbywały się codziennie.

Od 28 września do oferty lotów KLM na Bliski Wschód dołączy nowy kierunek – Rijad – stolica Arabii Saudyjskiej, dokąd linia będzie realizować loty z Amsterdamu 4 razy tygodniowo. Ponadto przewoźnik zamierza zoptymalizować swoje działania w tym regionie. Na części tras linia zaplanowała międzylądowania w innych portach tak aby zapewnić swoim klientom większy wybór destynacji: loty powrotne z Rijad do Amsterdamu będą odbywały się ze stopem w Dammanie, loty do/z Abu Dhabi – z postojem w Maskacie (już od 3 sierpnia), a lot do/z Bahrajnu połączono z Kuwejtem. W sumie KLM będzie oferował 7 miast w tym regionie: Dubaj i Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Dammam i Rijad (Arabia Saudyjska), Maskat (Oman), Manama (Bahrajn) i Kuwejt.

KLM wraca do Chin

Od 21 lipca w wyniku złagodzenia restrykcji podróżnych przez rząd chiński, KLM mógł wznowić loty pasażerskie z Amsterdamu do Szanghaju. Początkowo jeden rejs tygodniowo relacji Amsterdam-Szanghaj-Amsterdam na pokładzie Boeinga 777-300 będzie odbywał się z międzylądowaniem w Seulu (Korea Płd), w obu kierunkach. Dotychczas – od 20 kwietnia – na wspomnianej trasie linia realizowała jedynie loty towarowe transportując materiały i sprzęt medyczny. Loty pasażerskie do Chin kontynentalnych były zawieszone od początku lutego w związku z COVID-19.