Hilton Garden Inn Kraków Airport – nowe menu

materiały prasowe

Restauracja hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport wprowadziła nowe wiosenno-letnie menu. O całość zadbał szef kuchni, Miłosz Kowalski, od lat hołdujący kuchni polskiej. W nowym menu znalazły się takie dania jak podwędzane gęsie żołądki podane z owocami granatu i winegretem z żurawiny, filet kaczki z topinamburem i popiołem z drzewa jabłoni czy troć wędrowna z lardo.

Miłosz Kowalski powiedział: “W nowym menu chciałem przybliżyć naszym gościom polską kuchnię i pokazać, że ona stale się zmienia i ewoluuje, że nawet z pozoru banalny produkt jakim jest ogórek kiszony można pokazać w niezwykłej odsłonie fine dining. Wysoko cenię sobie polskie mięsa, ptactwo, sery czy wina, myślę, że widać to bardzo wyraźnie w nowej karcie. Umiejętność korzystania z tego co aktualnie daje nam natura i szacunek do każdego produktu – to klucz do prowadzenia dobrej kuchni.”

Dodatkiem do nowego menu jest również starannie wyselekcjonowana karta win i alkoholi, w której znajdują się propozycje idealnie podkreślające smak dań. W karcie pojawiły się wina z całego świata, w tym lokalne Adoria Riesling i Adoria Pinot Noir. Wina te pochodzą z winiarni w Zachowicach, położonych na Dolnym Śląsku. O dobór win i alkoholi zadbał Piotr Kocimski, Food and Beverage Manager oraz Sommelier, współtwórca Stowarzyszenia Sommelierów Krakowskich.