FlixBus przejmuje Greyhound w Stanach Zjednoczonych

fot. archiwum FlixBusa

Spółka FlixMobility, globalny dostawca usług FlixBus i FlixTrain, ogłosiła dziś przejęcie Greyhound Lines, największego dalekobieżnego przewoźnika autobusowego w Stanach Zjednoczonych, od First Group plc.

Globalna sieć połączeń FlixBusa oferuje ponad 2500 kierunków w 36 krajach poza USA, obsługując 400 000 połączeń dziennie. Greyhound łączy obecnie około 2400 miejsc w Ameryce Północnej, obsługując prawie 16 milionów pasażerów rocznie.

Dzięki przejęciu firmy Greyhound, FlixMobility znacznie przybliża się do realizacji swojej wizji ekologicznego i przystępnego cenowo podróżowania, dostępnego dla każdego.

André Schwämmlein, założyciel i dyrektor generalny FlixMobility skomentował: “Konsumenci w całej Ameryce Północnej coraz częściej poszukują niedrogich, wygodnych, i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności. Atrakcyjna oferta sprawi, że znacznie więcej podróżnych zrezygnuje z prywatnych samochodów na rzecz wspólnych przejazdów autobusami międzymiastowymi. FlixBus i Greyhound wspólnie wychodzą naprzeciw temu rosnącemu zapotrzebowaniu. Jako że nasza firma nadal podnosi się po skutkach pandemii, będziemy powielać dotychczasowy sukces, który osiągnęliśmy w 37 krajach dzięki naszemu innowacyjnemu i zorientowanemu na klienta podejściu.”

Jochen Engert, założyciel i dyrektor generalny FlixMobility, dodał: „Nieustanna ekspansja naszej sieci poprzez zawieranie partnerstw i przejęcia zawsze była integralną częścią naszej strategii rozwoju w celu budowania globalnej obecności. Przejęcie firmy Greyhound jest ogromnym krokiem naprzód i wzmacnia pozycję FlixBusa w USA. Zespoły FlixBusa i Greyhound mają wspólną wizję, aby inteligentna, atrakcyjna cenowo i zrównoważona mobilność była dostępna dla wszystkich.”

David Martin, Executive Chairman, FirstGroup, podkreślił: “Sprzedaż Greyhound spółce FlixMobility jest częścią naszej strategii racjonalizacji portfela, mającej na celu skoncentrowanie FirstGroup na jej wiodącej działalności w zakresie transportu publicznego w Wielkiej Brytanii. Siłą firmy Greyhound są jej pracownicy i chciałbym im podziękować za ich niezachwiane zaangażowanie na rzecz klientów i społeczności. Jestem przekonany, że jako część FlixMobility firma Greyhound będzie w stanie kontynuować wzrost i rozwijać swoje kultowe usługi przez wiele kolejnych lat.”

FlixBus – 40 proc. więcej pasażerów niż w ubiegłym roku