Emirates i AWS stworzą cyfrowy świat dla pracowników i członków załogi

fot. Emirates

Grupa Emirates podpisała umowę z Amazon Web Services (AWS) w celu stworzenia platformy i rozszerzonej rzeczywistości (iXR) dla personelu pokładowego oraz nowych pracowników. Dzięki technologii iXR, zasilanej przez obliczenia przestrzenne AWS i sztuczną inteligencję, Emirates planuje zapewnić interaktywne doświadczenia, takie jak wirtualne centra, szkolenia i symulowane środowiska. Projekt ma na celu zapewnienie m.in. skutecznego wdrożenia nowych członków zespołu.

Emirates i Amazon Web Services (AWS) zawarły umowę w celu stworzenia cyfrowego świata dla Grupy Emirates. W ramach współpracy, Emirates planuje wprowadzić platformę i rozszerzoną rzeczywistość (iXR) dla personelu pokładowego, nowych pracowników i partnerów branżowych. Dzięki technologii iXR, zasilanej przez obliczenia przestrzenne AWS i sztuczną inteligencję, przewoźnik zamierza zapewnić fotorealistyczne, interaktywne środowisko cyfrowe dla swojego personelu. Będą się na nie składały wirtualne centra, szkolenia, grywalizowane środowiska i symulacje.

Wdrożenie iXR zostanie przeprowadzone na urządzeniach przenośnych, takich jak tablety i telefony komórkowe, a wszystkie doświadczenia będą transmitowane strumieniowo z chmury. Inicjatywa ma na celu stworzenie unikalnego i spójnego środowiska 3D dla personelu pokładowego oraz wdrożenie nowych pracowników.

„Grupa Emirates jest synonimem innowacyjności i zawsze wysoko stawia poprzeczkę w branży lotniczej. Naszą wizją jest zbudowanie znaczących, praktycznych i satysfakcjonujących możliwości XR, które wykorzystują ewolucję sztucznej inteligencji. Korzystamy z funkcji XR, które są skalowalne i obejmują szeroki zakres marek i firm naszej grupy. W pierwszej fazie iXR pomoże personelowi pokładowemu w interakcji i zapoznaniu się z platformą dzięki interaktywnemu środowisku 3D o wysokiej wierności, które mogą eksplorować w dogodnym dla siebie czasie, co prowadzi do większego transferu wiedzy i satysfakcji pracowników. Na tym etapie będziemy również rozwijać nasze doświadczenia pracownicze przy użyciu iXR, aby płynnie asymilować naszych pracowników w biznesie, społeczności i kulturze Grupy” – powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Penelope Cruz nową ambasadorką linii lotniczych Emirates


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center