Emirates stawia na recykling. Nowe rozwiązanie zmniejszy ilość plastiku na pokładzie

Emirates ogłosił nową inicjatywę recyklingu w obiegu zamkniętym, która ma na celu zmniejszenie ilości plastiku na pokładzie samolotów. Od teraz miliony plastikowych przedmiotów pokładowych, takich jak tacki, miski i pojemniki na przekąski, będą poddawane recyklingowi i ponownie wykorzystywane do produkcji nowego wyposażenia gastronomicznego.

Z okazji obchodzonego 5 czerwca Światowego Dnia Ochrony Środowiska pod hasłem #BeatPlasticPollution linie Emirates wprowadzą na pokłady nowe naczynia z recyklingu od czerwca 2023 roku.

Stare i uszkodzone przedmioty zostaną zebrane, przetworzone i wykorzystane do produkcji nowych naczyń, misek i tac. Współpraca z deSter, firmą zajmującą się produkcją w obiegu zamkniętym, umożliwi przewoźnikowi wprowadzenie coraz większej liczby artykułów z recyklingu na pokład samolotów. Inicjatywa jest kolejnym krokiem linii Emirates w zmniejszaniu ilości odpadów z tworzyw sztucznych i promowaniu zrównoważonych praktyk w branży lotniczej.

Przewoźnik zobowiązał się do zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych i oprócz nowego projektu recyklingu w obiegu zamkniętym, wdrożył już kilka inicjatyw. Każdego roku wycofuje ze składowisk ponad 150 mln plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, zastępując je ekologicznymi odpowiednikami, takimi jak papierowe słomki, torby i mieszadełka z drewna.

Pasażerowie klas ekonomicznej i ekonomicznej premium mają okazję skorzystać z miękkich koców na pokładzie, które są produkowane z recyklingu z 28 plastikowych butelek. Dzięki temu uniknięto składowania na wysypiskach aż 88 mln plastikowych butelek. Linie Emirates również wykorzystują recyklingowane plastikowe butelki do produkcji toreb z zabawkami, zestawów podróżnych dla dzieci i pluszowych zabawek. Dodatkowo, pokrowce higieniczne do pojemników na posiłki i plastikowe kubki są wykonane w 80 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu. Załoga pokładowa aktywnie segreguje szklane i plastikowe butelki w celu recyklingu, co w 2022 roku pozwoliło usunąć z wysypisk odpadów około 500 tys. kg plastiku i szkła.

Emirates i AWS stworzą cyfrowy świat dla pracowników i członków załogi

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center