Emirat Ras Al Khaimah odnotował 600 tys. podróżnych w pierwszej połowie 2023. To o 15 proc. więcej niż w ubiegłym roku

Suwaidi Pearl farm /fot. archiwum RAK

Emirat Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odnotował rekordowy wzrost liczby przyjazdów. Między styczniem a czerwcem 2023 roku emirat odwiedziło 600 tys. gości. To skok o 14,8 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2022 roku.

Ras Al Khaimah odwiedziło 600 tys. gości między styczniem, a czerwcem 2023, co oznacza łączny wzrost o 14,8 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2022 i najwyższe w historii przychody związane z turystyką osiągnięte w okresie półrocznym. Wyniki są następstwem inwestycji, partnerstw i inicjatyw mających na celu pobudzenie turystyki.

Do najważniejszych osiągnięć pierwszej połowy 2023 roku zalicza się m.in.: ożywienie turystyki międzynarodowej stanowiące ponad 52 proc. wszystkich przyjazdów, czy też uzyskanie srebrnego certyfikatu EarthCheck przez biuro promocji i rozwoju turystyki Ras Al Khaimah (RAK TDA), które stało się pierwszą organizacją turystyczną z tym certyfikatem na Bliskim Wschodzie.

Emirat rozszerzył również współpracę z Qatar Airways, aby wykorzystać globalną sieć połączeń obejmującą ponad 150 krajów, do zapewnienia bezpośredniego połączenia lotniczego do Ras Al Khaimah. RAK TDA podpisało też umowę z FTI GROUP, jednym z europejskich operatorów wyjazdowych, w celu zwiększenia ruchu przyjazdowego z Niemiec.

Wśród innych inicjatyw RAK TDA przedstawił projekt kompleksu Wynn Al Marjan o wartości 3,9 mld dolarów, największej inwestycji w turystykę zagraniczną, której otwarcie zaplanowano na początek 2027 roku. Liczba noclegów wzrosła w emiracie o 26 proc. w stosunku do I półrocza 2022 dzięki międzynarodowym grupom typu MICE. Emirat był gospodarzem kilku kluczowych wydarzeń, w tym 16. edycji Ras Al Khaimah Half Marathon, Arab Aviation Summit, DP World Tour i Exotic Wedding Planners Conference (EWPC). Odbyło się tu oficjalne losowanie pierwszego w historii Pucharu Świata WMF w piłce nożnej w regionie (26 października do 4 listopada).

„Rok 2023 zapowiada się jako najlepszy w Ras Al Khaimah, a wyniki za pierwsze półrocze dowodzą skuteczności naszych działań. Ważne jest, abyśmy pozostali elastyczni i nadal rozwijali ofertę turystyczną Ras Al Khaimah oraz tworzyli różnorodne i inspirujące doświadczenia dla wszystkich. Mamy duże ambicje i jesteśmy przekonani, że przekroczymy nasze cele wyznaczone na rok 2023” –powiedział Raki Phillips, dyrektor generalny Ras Al Khaimah Tourism Development Authority.

Safarak Travel & Tourism z Ras Al Khaimah otworzył przedstawicielstwa w Polsce i w Indiach