Dyson czy Philips – który odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Woman,Vacuuming,Floor,With,A,Cordless,Hand,Vacuum,Cleaner,In
Fot. Materiały prasowe

Szukasz wygodnego odkurzacza, którym bez trudu zbierzesz wszystkie zabrudzenia? Najlepszym wyborem będzie model pionowy! Taki sprzęt, pozbawiony kabli, a więc lekki i poręczny sprawdzi się w każdym domu. Wśród wyróżniających się producentów zwróć uwagę na marki Dyson oraz Philips. Który z odkurzaczy będzie lepszym zakupem?

Odkurzacz bezprzewodowy – jak wybrać?

Odkurzacz bezprzewodowy ma wiele przewag nad klasycznym urządzeniem. Jest lżejszy, zawsze gotowy do pracy, generuje mniejszy hałas, łatwo go prowadzić praktycznie po każdej powierzchni. Nie musisz poświęcać wiele czasu na przygotowywanie urządzenia do pracy – zwykle jest pod ręką, czekając w specjalnym uchwycie, aż będzie ci potrzebny. Niezależnie od tego, czy sprzątasz całe mieszkanie, czy porządki robisz miejscowo, pomieszczenie po pomieszczeniu, odkurzacz pionowy będzie twoim sprzymierzeńcem w trosce o ład. Zwykle w zestawie znajdziesz wiele dodatkowych końcówek, dzięki którym łatwo uporządkujesz nawet trudno dostępne miejsca. Korzystając z modułu ręcznego, wyczyścisz kanapę, fotel, siedzenia w samochodzie. Chcesz więcej? Wybierz model, który pozwoli ci sprzątać na mokro – marka Philips na wiele takich propozycji w swojej ofercie.

Jak wybrać między dwoma najchętniej wybieranymi producentami? Przyjrzyj się poszczególnym modelom, porównaj je pod względem zastosowania i ceny. Jeśli musisz często mierzyć się z trudnymi zabrudzeniami, na przykład sierścią zwierząt, sprawdź w opisie lub recenzjach, jak z takim wyzwaniem poradzi sobie model, który wpadł ci w oko. Zwróć uwagę na końcówki w zestawie i dodatkowe funkcje, na przykład mopowania.

Co jeszcze uwzględnić? Na pewno:

 • cenę;
 • czas pracy na baterii;
 • czas ładowania;
 • tryby pracy;
 • moc i jej regulacja;
 • pojemność zbiornika na kurz;
 • tryby pracy;
 • filtrację;
 • wagę urządzenia;
 • łatwe przechowywanie.

Z jakim wydatkiem się liczyć? To zależy, czego oczekujesz. Możesz kupić sprzęt za ok. 1500 zł, jak również dwukrotnie droższy. Dyson i Philips proponują najnowocześniejsze rozwiązania na rynku – jeśli nie chcesz iść na kompromis, wybierz któryś z topowych modeli.

Dyson czy Philips? Który odkurzacz wybrać?

Dobrze porównać ze sobą najchętniej wybierane, zaawansowane sprzęty obu marek. Zobacz, czym się różnią i zdecyduj, który z nich jest wart inwestycji!

 • DYSON V15 Detect Absolute New – świetnie oceniane urządzenie, które na pełnej baterii pracuje do 60 minut. Sprzęt waży 3,1 kg, a pojemność zbiornika na kurz to 0,77 litra. Wśród końcówek zwróć uwagę na elektroszczotkę Laser Optic Fluffy oraz Motorbar™. Docenisz dyskretną pracę tego odkurzacza oraz jego zaawansowaną filtrację. Silnik Dyson Hyperdymium dostosowuje moc ssania, gdy wykryje większe stężenie alergenów.
 • PHILIPS AquaTrio XW9383/01 – model w podobnej cenie, który może też sprzątać na mokro! Na pełnym ładowaniu pracuje do 45 minut, pojemnik na kurz ma 0,45 litra. Cały sprzęt waży 4,2 kg. Wśród końcówek znajdziesz tu wygodną, podświetlaną elektroszczotkę, a do tego nasadkę Aqua Spin. Możesz wybrać poziomy dozowania wody, dostosowane do zabrudzeń, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć. Spodoba ci się automatyczny cykl samoczyszczenia odkurzacza oraz szczotek!

Zastanawiasz się, czy lepszy będzie Dyson, czy może Philips? Sprawdź odkurzacze pionowe w sklepie MediaMarkt, przeczytaj opisy produktów i recenzje użytkowników – łatwiej będzie ci wybrać model jednego z tych dwóch czołowych producentów!

Artykuł sponsorowany