Dolny Śląsk promuje Wrocław wśród dzieci

fot. archiwum UMWD

Z okazji ferii zimowych Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prezentuje Paszport Młodego Odkrywcy – publikację dla najmłodszych, która przybliża atrakcje i historię stolicy regionu.

Place zabaw, parki, ogrody, muzea, miejsca i atrakcje – a w każdej z tych kategorii kilka sprawdzonych propozycji do odkrycia. W Paszporcie Młodego Odkrywcy, oprócz miejsc znanych i lubianych, jak wrocławskie zoo, Hydropolis czy Aquapark, znajdziemy także bogatą ofertę miejsc mniej wypromowanych, jak np. samolotowy plac zabaw, park brochowski i jego labirynt, park linowy, wodny plac zabaw czy wyjątkowe muzeum przyrodnicze.

Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, podkreślił: „„Wielką zaletą przewodnika jest fakt, iż większość atrakcji to miejsca na świeżym powietrzu, co w dzisiejszej sytuacji ma kluczowe znaczenie. Stolica Dolnego Śląska kryje w sobie ogrom atrakcji, a ta publikacja pozwala odkrywać miasto po swojemu, w dowolnej kolejności i zgodnie z zainteresowaniami, udowadniając tym samym, że Dolny Śląsk to region nie tylko atrakcyjny, ale przede wszystkim przyjazny całym rodzinom”.

Agnieszka i Mariusz Majewscy, autorzy, prowadzący również bloga podróżniczego Ahoj przygodo!, zaznaczyli: „„Pomysł na tego typu publikację wziął się, jak to zwykle bywa, z życia i z własnej potrzeby. Jako rodzice dwóch chłopców w wieku przedszkolno-szkolnym szukaliśmy inspiracji na kolejne wycieczki po Wrocławiu, a jednocześnie chcieliśmy, by każda z tych wypraw coś wnosiła, dawała wiedzę, ale także ciekawe zadania, które również w paszporcie umieściliśmy. Wszystkie miejsca w przewodniku sprawdziliśmy osobiście i widzieliśmy jaką radość sprawiło dzieciom ich odkrywanie. A przecież wiemy, dzieci to najbardziej wymagający odbiorcy.”

Pomysł przewodnika dla dzieci został doceniony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który dofinansował projekt i bezpłatnie dystrybuował będzie część nakładu tej publikacji. Paszporty do zdobycia będą m.in. w punktach Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu.

Dolny Śląsk podsumowuje drugi etap wsparcia: otrzyma je 750 firm