Do 8 marca przyjmowane są zgłoszenia do Kryształów Turystyki

Kryształy Turystyki (dawniej Kryształowe Orły) przyznawane są w trakcie Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 22–24 marca 2024.

Targi Turystyki i czasu wolnego to doskonała okazja do wyróżnienia wyjątkowych przedsięwzięć turystycznych. Organizatorzy konkursu “Kryształ Turystyki”, którego finał będzie miał miejsce na targach we Wrocławiu, pragną zwrócić uwagę branży turystycznej oraz jej odbiorców na ciekawe projekty turystyczne. Szczególnie na te, które nie są wystarczająco promowane lub nadal postrzegane są przez pryzmat dawnych lat, mimo że mocno się zmieniły i unowocześniły. Konkurs jest więc swego rodzaju motywacją do działania dla innych oraz nagrodą za pracę włożoną w rozwój turystyki. Wydarzenie objęte jest patronatem Waszej Turystyki.

W trakcie edycji 2024 nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:

1. Produkt regionalny

Produkty charakterystyczne dla danego regionu, wytwarzane rzemieślniczo. Mogą być to zarówno produkty spożywcze, jak i inne – np. dekoracyjne.

2. Atrakcja turystyczna

Miejsce lub usługa o charakterze turystycznym lub z założenia umożliwiające spędzenie czasu wolnego, dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

3. Wydarzenie cykliczne – związane z turystyką lub produktem turystycznym

Wszelkiego typu wydarzenia jedno- bądź wielodniowe, związane z produktem turystycznym, produktami regionalnymi; festiwale podróżnicze, imprezy turystyczne.

4. Turystyka społeczna

Do tej kategorii można zgłaszać inicjatywy, organizacje oraz miejsca, które rozwijają dostępność turystyki dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Udział w konkursie to również szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają od organizatora m.in. stoisko targowe do wykorzystania podczas następnej edycji targów.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 8 marca 2024 roku poprzez formularz zgłoszeniowy. Mogą je przesyłać sami zainteresowani, jak również osoby trzecie zgłaszające inne podmioty lub osoby.