Długi sierpniowy weekend idealny na city break. Polacy wybierają południe Europy i kraje nordyckie

fot. materiały prasowe

Wyniki badania przeprowadzonego przez agencję Stemmark na zlecenie Kiwi.com, firmy traveltech i wyszukiwarki tanich lotów pokazują, że pomimo wysokich cen i inflacji, podróże nadal są priorytetem. Badanie wykazało, że ponad 53 proc. ankietowanych planuje wyjazd za granicę, by odkryć nowe miejsca, a niemal co czwarty (24,8 proc.) uda się na mniej uczęszczane trasy, z dala od tłumów. Długi weekend sierpniowy, przypadający w tym roku 15 sierpnia (we wtorek), to okazja, zwłaszcza dla tych, którzy dłuższy urlop mają już za sobą, by udać się na city break.

W tym roku ponad 53 proc. ankietowanych ma zamiar udać się w przynajmniej jedno miejsce za granicą, którego do tej pory nie mieli okazji zobaczyć, a niemal co czwarty ankietowany (24,8 proc.) wyruszy w podróż mniej utartymi szlakami, z dala od tłumów turystów. Zbliżający się długi weekend, wypadający w tym roku 15 sierpnia to okazja, by udać się na city break.

Analiza Kiwi.com wskazuje, że niemal 30 proc. użytkowników, którzy wybiorą się poza granice kraju, na miejscu spędzi od trzech do sześciu dni, za bilet lotniczy płacąc średnio 148 euro, a na najkrótszych trasach 105 euro. 11 sierpnia (piątek) to najczęściej wybierany dzień na początek podróży. Kiwi.com wskazuje, że prawie co drugi użytkownik (49 proc.) sierpniowy wyjazd zarezerwował wyjazd wcześniej od trzech tygodni do dwóch miesięcy przed planowaną podróżą, a 22 proc. nawet na dwa lub cztery miesięcy wcześniej.

Gdzie spędzimy długi weekend?

Mimo fali upałów południe Europy nadal cieszy się popularnością i przyciąga turystów z Polski. Jak wskazuje Kiwi.com, wielu z nas postawi na kraje nordyckie, głównie Szwecję i Norwegię. To dobra alternatywa dla tych, którzy wybierają odpoczynek na łonie natury w łagodnym klimacie, z przyjemną temperaturą, ale przede wszystkim bez upałów. Użytkownicy Kiwi.com w tym roku na sierpniowy długi weekend najczęściej wybierali Włochy, Hiszpania, Grecja, Norwegia, Wielka Brytania i Szwecja.

Polska popularna wśród Niemców, Francuzów i Hiszpanów, a Bałtyk m.in. wśród Czechów. “Stabilna pogoda i korzystne ceny”