Coraz więcej niemieckiego wina w Polsce

MM

Rynek importu niemieckiego wina do Polski osiągnął w 2017 roku wartość 12 mln euro. Zainteresowanie eksporterów naszym rynkiem stale rośnie.

Jednym ze sztandarowych produktów, którymi Niemcy promują turystykę kulinarną jest wino, które Polacy coraz bardziej doceniają. Lubią zwiedzać liczne niemieckie winnice, coraz chętniej też kupują importowane do Polski butelki z Niemiec. Niemiecki Instytut Wina jak co roku zorganizował w Willi Foksal Festiwal Niemieckiego Wina, który był okazją do podsumowania minionego roku oraz degustacji nowych, niesprowadzanych jeszcze do Polski win.

W 2017 roku Niemcy producenci wyeksportowali do Polski ponad 7 mln butelek wina, co oznacza, że średnia cena jednej osiągnęła wartość 2,20 euro. Polacy, zachęceni wzrostem gospodarczym, wykazują coraz większą skłonność do kupowania wina drożej.

To daje nadzieję niemieckim producentom, którzy chętnie znaleźliby w naszym kraju nowych importerów. Na warszawskim festiwalu swoje produkty prezentowało ok 30 winnic, goście mogli też wziąć udział w warsztatach i wykładach.

{gallery}7121{/gallery}