#CityWillWait Gdańskiej Organizacji Turystycznej powalczy o prestiżowe wyróżnienie

Akcja GOT powalczy o nagrodę
fot. archiwum GOT

Akcja #CityWillWait” została nominowana do nagrody Bessie Awards w kategorii „Współpraca roku”.

Ogłoszenie wyników już 23 kwietnia podczas kolejnego spotkania podróżniczek skupionych w organizacji „Wanderful” – organizatora regularnych spotkań podróżniczych „Women in Travel”.

Akcja #CityWillWait powstała w odpowiedzi na zagrożenie epidemiczne COVID-19. Inicjatywę zapoczątkowała Gdańska Organizacja Turystyczna pod hasłem #GdanskWillWait. Celem inicjatywy było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w momencie wprowadzenia lockdownu oraz wsparcie lokalnej branży turystycznej.

Rozgłos medialny projektu spowodował, że w krótkim czasie udało się zainteresować akcją inne miasta Polski – łącznie 12 miast dołączyło do projektu (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Lublin, Toruń, Olsztyn, Kielce, Sopot, Opole, Kraków, Szczecin, Gdynia) a sama akcja nabrała wymiaru ogólnokrajowego, w której liderem i koordynatorem projektu był Gdańsk.

Dodatkowo udało się osiągnąć efekt synergii i zjednoczenia wielu dużych ośrodków miejskich wokół jednego celu. Jest to szczególnie istotne wobec wspólnego zagrożenia, z jakim wszyscy musieliśmy się mierzyć. Harmonijna współpraca, wzorowa wymiana doświadczeń i chęć kooperacji pokazały, że wspólnie można pokonać nawet poważne przeciwności. Warto dodać, że wszystkie miasta korzystały ze spójnej identyfikacji graficznej.

Nagrody Bessie Awards, przyznawane przez jury organizacji „Wanderful”, mają na celu wyróżnienie szczególnie aktywnych podróżniczek, influencerek, oraz organizacji i ich inicjatyw, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju turystyki w danym roku. Nazwa nagrody pochodzi od Bessie Coleman, pierwszej kobiety pochodzenia afro-amerykańskiego, która otrzymała licencję pilota.

W kategorii „Współpraca roku” inicjatywa GOT staje w szranki z projektami organizacji Tourism New Zeland i Visit Estonia. Warto dodać, że kategorii jest łącznie 9.

https://witsummit.com/bessieawards

Cztery miasta – wspólne hasło: #CityWillWait

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center