Gdańska Organizacja Turystyczna apeluje: Premierze, przyspiesz szczepienia

#SzansaDlaTurystyki

Szczepienie to szansa. Czas wzmocnić turystykę. Gdańska Organizacja Turystyczna wystąpiła z apelem do Prezesa Rady Ministrów o możliwe przyspieszenie szczepień.

Oto treść apelu:

Zamknięte hotele, puste restauracje, transport i przewodnicy bez klientów. To smutna rzeczywistość branży turystycznej, która jeszcze niedawno kwitła. Do Gdańska, w roku 2019 przyjechało rekordowe 3,5 mln gości. Dla porównania rok 2020 to już niespełna 2 mln, a przecież turystyka to dochody i miejsca pracy dla tysięcy ludzi (ok. 1,4 mln miejsc). Wszystkie te obiekty i ludzie to niezwykle istotna część polskiej gospodarki. Przyspieszone szczepienie to szansa na szybsze otwarcie. To szansa na powrót pracowników oraz na zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkich klientów.

Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: „Z ankiety przeprowadzonej przez GOT wynika, że ponad 84% przedstawicieli branży bardzo chętnie poddałoby się wcześniejszemu szczepieniu, co byłoby szansą na szybsze otwarcie i pozytywny impuls dla całej gospodarki. Dlatego też zwracamy się do wszystkich, którym nie jest obcy los turystyki, o aktywne włączenie się i wsparcie naszego apelu.”

Turystyka potrzebuje wsparcia, jak nigdy wcześniej. Potrzebuje nadziei i nowego otwarcia, do którego walnie mogą przyczynić się szczepienia, zapewniając ciągłość funkcjonowania i bezpieczeństwo dla wszystkich, nie tylko pracowników.

#CityWillWait Gdańskiej Organizacji Turystycznej powalczy o prestiżowe wyróżnienie

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center