Jarosław Gowin popiera udostępnienie usług dla zaszczepionych. „Będę przekonywał do tego rząd”

Jarosław Gowin certyfikat dla zaszczepionych
Wicepremier Jarosław Gowin / fot. Facebook

Wprowadzenie certyfikatów umożliwiających korzystanie z usług firm dla osób zaszczepionych przeciwko covid-19 – za takim rozwiązaniem opowiedział się wicepremier RP Jarosław Gowin. Podczas konferencji prasowej zapowiedział, że będzie przekonywał do tego rozwiązania rząd.

„Jako minister odpowiedzialny za gospodarkę jestem głęboko przekonany, że należy rozważyć jak najszybsze uruchomienie specjalnych certyfikatów dla osób, które przeszły przez proces podwójnego szczepienia, albo pojedynczego w przypadku tych szczepień, dla której druga dawka jest niekonieczna i uważam, że te osoby powinny mieć dostęp do tych usług, które dzisiaj są dla Polaków niedostępne, na przykład do usług hotelarskich czy gastronomicznych” – powiedział Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej poświęconej akcji szczepień w zakładach pracy.

Umożliwić przedsiębiorcom powrót do pracy

„Mówię to z pełną odpowiedzialnością za przyszłość polskiej gospodarki, za przyszłość dziesiątek tysięcy firm, firm rodzinnych, za stan polskiego państwa i podatników. Przedsiębiorcy z branż dotkniętych obostrzeniami sanitarnymi otrzymują ogromną pomoc, przekraczającą, 200 mld zł, natomiast jak najszybciej trzeba umożliwić im powrót do w miarę normalnej działalności. Do wprowadzenia takich certyfikatów będę przekonywał zarówno moje koleżanki i kolegów z rządu, jak też partie opozycyjne” – dodał.

Jak zapowiedział Gowin, intencją rządu jest jak najszybsze udostępnienie szczepionek nie tylko w placówkach medycznych, ale też w zakładach pracy.

Szerszy dostęp do szczepień

„Gdy będą one dostępne w większym wolumenie, wykorzystamy wszystkich chętnych do pomocy w akcji szczepień. Nie ma elementu przymusowego udziału w akcji szczepieniach w zakładach pracy: mówię tu nie tylko o osobach, które miałyby być szczepione, ale także o przedstawicielach firm. Muszę powiedzieć, że nasze ministerstwo jest przez przedsiębiorców bardzo intensywnie monitowane co do tego, kiedy będzie możliwa akcja szczepień w zakładach pracy i jakie będą szczegółowe rozwiązania w tym zakresie” – mówił Jarosław Gowin.

Wicepremier zapowiedział, że akcja szczepień w zakładach pracy ruszy w przyszłym tygodniu. Ma objąć ok. 2 mln pracowników firm, które chcą wziąć w niej udział.

Gdańska Organizacja Turystyczna apeluje: Premierze, przyspiesz szczepienia

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center