Visit Gdansk z nagrodą Bessie Awards

fot. archiwum GOT

Akcja #CityWillWait” zwyciężyła w kategorii „Współpraca roku” i otrzymała nagrodę Bessie Awards. W tej kategorii inicjatywa Visit Gdansk konkurowała z projektami organizacji Tourism New Zealand i Visit Estonia. To jednak właśnie gdański projekt zyskał ostatecznie najwyższe uznanie podróżniczek.

Oficjalna gala organizatora konkursu – „Wanderful” odbyła się w 23 kwietnia 2021 r. To właśnie tam podano oficjalnie, że podróżniczki z całego świata doceniły wysiłki Gdańskiej Organizacji Turystycznej w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom pandemii w turystyce.

Łukasz Wysocki, prezes zarządu GOT, powiedział:„Jest mi niezmiernie miło. Doceniono nasze wysiłki w walce z pandemią. Zresztą nie tylko nasze. Kategoria w której otrzymaliśmy wyróżnienie nie jest przypadkowa. Udało nam się nawiązać i poprowadzić wzorową współpracę pomiędzy 13 miastami. Dziękuję serdecznie naszym partnerom w projekcie, a podróżniczkom za wybór akcji #CityWillWait.”,.

Akcja #CityWillWait powstała w odpowiedzi na zagrożenie epidemiczne COVID-19. Inicjatywę zapoczątkowała Gdańska Organizacja Turystyczna pod hasłem #GdanskWillWait. Pierwszymi partnerami projektu zostały 3 zaprzyjaźnione metropolitalne organizacje turystyczne z Poznania, Łodzi oraz Warszawy.

Celem inicjatywy było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w momencie wprowadzenia pierwszego lockdownu w 2020 roku oraz wsparcie lokalnej branży turystycznej.

Rozgłos medialny projektu spowodował, że w krótkim czasie udało się zainteresować akcją inne miasta Polski – łącznie 13 miast działających pod tym samym mocnym hasłem, wspólnie wspierających się w trudnych czasach (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Lublin, Toruń, Olsztyn, Kielce, Sopot, Opole, Kraków, Szczecin, Gdynia). Sama akcja nabrała wymiaru ogólnokrajowego, w której koordynatorem projektu był Gdańsk.

Nagrody Bessie Awards, przyznawane przez organizację „Wanderful”, mają na celu wyróżnienie szczególnie aktywnych podróżniczek, influencerek, oraz organizacji i ich inicjatyw, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju turystyki w danym roku. Nazwa nagrody pochodzi od nazwiska Bessie Coleman, pierwszej kobiety pochodzenia afro-amerykańskiego, która otrzymała licencję pilota.

#CityWillWait Gdańskiej Organizacji Turystycznej powalczy o prestiżowe wyróżnienie

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center