Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 07 marzec 2019 11:12

Rafał Szczęsny country managerem Hanse Merkur w Polsce

Napisane przez
Rafał Szczęsny, country manager Hanse Merkur w Polsce Rafał Szczęsny, country manager Hanse Merkur w Polsce MM

Niemiecki ubezpieczyciel Hanse Merkur ma nowego szefa w Polsce. Rafał Szczęsny, wywodzący się z branży ubezpieczeniowej, ma zadanie rozszerzenie sieci sprzedaży ubezpieczeń turystycznych i nawiązanie współpracy z nowymi brokerami.

Rafał Szczęsny, zanim 1 marca objął stanowisko country managera na Polskę w Hanse Merkur, był dyrektorem biura sprzedaży centralnej w Inter Polska, a wcześniej pracował w biurze zarządu Signal Iduny.

„Postawiono przede mną zadanie skierowania naszej oferty ubezpieczeń turystycznych do brokerów i agentów ubezpieczeniowych. Chcemy też wejść w obszary, w których do tej pory nie działaliśmy, np. przeglądarki internetowe, systemy rezerwacyjne” – powiedział Rafał Szczęsny

Renata Łątka, dyrektor sprzedaży w Hanse Merkur, dodała: „Naszym wielkim atutem, wyróżniającym nas spośród innych firm ubezpieczeniowych, działających na rynku polskim, jest przekonanie klientów i agentów o niemieckiej solidności i oczekiwanie jej od niemieckiego partnera. Wyróżnia nas również dobra sprzedaż produktu zabezpieczającego klienta od rezygnacji z wyjazdu”

Obecnie z Hanse Merkur współpracuje ok. 300 agentów w Polsce. Firma odnotowała w ubiegłym roku wzrost obrotów o ok. 600 proc. oraz kilkunastoprocentowy wzrost liczby klientów.