Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 22 kwiecień 2014 18:43

Tunezja umacnia się w czołówce sprzedaży

Napisane przez AG
Na tunezyjskiej części Sahary Na tunezyjskiej części Sahary AG

Wielki Tydzień spowodował, że liczba klientów w szesnastym tygodniu roku poważnie zmalała w porównaniu z analogicznym okresem roku 2013. Spadek ten wyniósł aż - 28,7 proc., rezerwacje spadły o - 28,4 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MerlinX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że w biurach podróży – w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zanotowano spadek w stosunku do sprzedaży w roku 2013 we wszystkich rodzajach imprez: w wyjazdach samolotowych – o minus 27,9 proc., w wycieczkach typu autokar + hotel - o minus 45,6 proc. oraz wyjazdach z dojazdem własnym - o minus 21,4 proc.

Imprezy samolotowe w tym tygodniu stanowiły wciąż prawie 90 proc. (85,4 proc.) sprzedaży, z dojazdem własnym – 8,2 proc. a autokarowe – 6,4 proc.

Jeśli chodzi o kierunki, które cieszyły się wśród Polaków największym zainteresowaniem, to liderem wciąż jest Grecja której udział w sprzedaży wyniósł 22,4 proc., na pozostałych pozycjach uplasowały się zaś: Egipt (16,7 proc.), Turcja (13,3 proc.), Hiszpania (11,2 proc.), Tunezja (6,2 proc.), Włochy (3,4 proc.), Bułgaria (3,2 proc.), Francja (1,6 proc.), Chorwacja (1,4 proc.) i Portugalia (1 proc.).

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane przez klientów docelowe lotniska, to znowu pierwszą dziesiątkę zdominowała Grecja (cztery lotnisk). Miejsca na podium kolejny raz zajęły : turecka Antalya oraz grecki Heraklion i egipska Hurgahda.
Najmniej tygodniowe pobyty kosztują w Egipcie - Sharm El Sheik (1963 zł) i Tunezji - Enfidha (1870 zł). Najdrożej jest na Rodos (2748 zł) i na Korfu (2659 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w ostatnich czterech tygodniach, to Raport PZOT pokazuje, że w ostatnich czterech tygodniach osiągnęła ona mniejszsy wzrost niż w ostatnich raportach, wyniósł on 9,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2013.
W ostatnich czterech tygodniach wzrosła jedynie sprzedaż wyjazdów samolotowych (13,2 proc. w stosunku do analogicznego miesiącu rok temu). Wyjazdy bus + hotel zmalały w tym czasie o minus 8,4 proc. a wyjazdy z dojazdem własnym zmalały o - 8,5 proc.
Od rozpoczęcia sprzedaży Lata 2014 liczba klientów wzrosła o 36,6 proc. Wycieczek samolotowych na Lato 2014 sprzedano aż o 87 proc. więcej niż rok temu.

Jeśli chodzi o porównanie najpopularniejszych krajów i kierunków w obecnym sezonie i poprzednim, to na pierwszym miejscu wciąż jest Grecja (19,4 proc. udziału w rynku i 56,7 proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego). Dalej zaś: Egipt (odpowiednio: 14,5 proc. i 4,4 proc.), Turcja (13,9 proc. i 28,9 proc.), Hiszpania (11,7 proc. i 21,6 proc.) i Tunezja (4,1 proc. i 87,6 proc.). Jeśli chodzi o kierunki to największy wzrost, zanotowała wyspa Korfu (89,1 proc.)