Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 02 kwiecień 2014 15:02

Sztuczna inteligencja przyszłością turystyki?

Napisane przez AG
Sztuczna inteligencja przyszłością turystyki? shutterstock.com

W opublikowanej dziś pierwszej części raportu «Przyszłość Podróży 2024 według Skyscanner» firma zanalizowała rozwijane obecnie technologie mające w najbliższej dekadzie zrewolucjonizować sposób, w jaki planujemy i rezerwujemy nasze wyjazdy.

Magdalena Greloff, marketing manager w Skyscanner powiedziała "Wierzymy, że publikacja spotka się z zainteresowaniem polskich podróżników, którzy coraz śmielej odkrywają zalety samodzielnie organizowanych wypraw. Chcemy zainspirować Polaków do odkrywania nowego wymiaru podróży poprzez korzystanie z innowacyjnych technologii."
Według ekspertów, cytowanych w raporcie, kluczową rolę w turystyce przyszłości odegrają urządzenia elektroniczne noszone na ciele (z ang. wearables). Początki tego trendu widać już dziś, m.in. w takich produktach jak Google Glass. Za 10 lat przyjmą one mikroskopijne rozmiary (wielkości 1/60 ludzkiego włosa), a także będą prowadziły dialog ze swoim właścicielem.

Alistair Hann, dyrektor ds. technologii w firmie Skyscanner powiedział: „Moduły „podręcznej" sztucznej inteligencji znajdą szersze zastosowanie i ułatwią komunikację w trakcie wyjazdów. Wyobraźmy sobie, że nosimy urządzenie, które potrafi na bieżąco tłumaczyć na głos słowa mówiącego do nas po chińsku taksówkarza. Albo w kilka sekund przełoży menu w restauracji z rosyjskiego na polski. Możliwości zastosowań tych technologii jest nieskończenie wiele".

Sekcja pierwsza raportu jest także poświęcona rzeczywistości wirtualnej, która będzie pełniła niezwykle istotną rolę w procesie planowania wyjazdów. Rzeczywistość wirtualna nie zastąpi jednak prawdziwych podróży. Stanie się nowym środkiem prezentacji, w szczególności dzięki zastosowaniu technologii haptycznych, wykorzystujących zmysł dotyku
w komunikacji z użytkownikiem.
Te i inne rozwiązania zostały opisane szczegółowo w raporcie, którego pełną treść można odnaleźć na stronie www.skyscanner2024.com
Strona Skyscanner wystartowała w 2003 roku i obecnie obsługuje 25 mln unikalnych użytkowników w każdym miesiącu, umożliwiając im odnalezienie w Internecie, a także na urządzeniach mobilnych najlepszych ofert podróży. Wyszukiwarka jest dostępna w 30 językach, również w polskim. Darmowe aplikacje mobilne Skyscanner oferowane na urządzenia iPhone, iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry oraz Windows 8 zanotowały już ponad 30 mln pobrań. Skyscanner jest prywatną spółką i zatrudnia ponad 400 pracowników. Główna siedziba znajduje się w Edynburgu, a pozostałe oddziały w Glasgow, Singapurze, Pekinie, Miami i Barcelonie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.skyscanner.net