Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 20 styczeń 2014 10:51

Ceny wyjazdów na ferie idą lekko do góry

Napisane przez AG
Ceny wyjazdów na ferie idą lekko do góry AG

Największe wzrosty średnich cen wystąpiły na egipskim wybrzeżu Morza Czerwonego i Synaju – odpowiednio o 41 i 12 złotych.

Cotygodniowa analiza cen imprez turystycznych opracowanych przez firmę TravelDATA, spółkę zajmującę się gromadzeniem i analizowaniem danych z rynku zagranicznej turystyki wyjazdowej odnosi się do drugiej połowy lutego, czyli okres ferii zimowych dla dzieci i młodzieży dla województw mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego
Anazliza wskazuje, że średnie ceny wyjazdów wysokiego sezonu zimowego wykazały tym razem minimalne wzrosty. Średnia zwyżka cen wobec ostatniego tygodnia wyniosła 8 złotych (poprzednio notowano spadek o 3 złote). Największe wzrosty średnich cen wystąpiły na egipskim wybrzeżu Morza Czerwonego i Synaju – odpowiednio o 41 i 12 złotych, a największe zniżki wystąpiły w Tunezji oraz Wyspach Kanaryjskich – odpowiednio o 37 oraz 19 złotych. Ceny wyjazdów na ferie nieznacznie rosną, ale za to średnia cena najatrakcyjniejszych last minute (27.01 – 09.02. 2014) spadła o około 27 złotych w porównaniu z okresem ubiegłego tygodnia. Największe spadki wystąpiły na Synaju i w Tunezji – o 50 i 40 złotych, a wzrosły jedynie na Egipskim Wybrzeżu – o 10 złotych. W ubiegłym tygodniu „lasty" najmniej przeceniały biura Exim Tours i Rainbow Tours, a najwięcej Itaka i Sun & Fun.
W superlastminutes na najbliższy tydzień bardzo tanio dostępna była Tunezja (1480 złotych – zwłaszcza w Itace) oraz Taba i Sharm (średnio około 1550 i 1720 złotych). Duże zniżki cen odnotowały także Hiszpańskie Wybrzeże i Fuerteventura. Swoje ceny utrzymały natomiast Portugalia i Lanzarote gdzie podaż i popyt były najbardziej zrównoważone, a wzrost cen wystąpił na Gran Canarii, której najwyraźniej brakowało.

Jacek Dąbrowski współzałożyciel firmy TravelDATA oraz portalu www.wczasopedia.pl powiedział: „Struktura średnich cen hoteli na poszczególnych kierunkach zimowych wyjazdów odbiega dość znacząco od tej, którą znamy z sezonu letniego, ale nadal nie ulega większym zmianom w porównaniu z ostatnimi tygodniami – zaznacza i dodaje: we wszystkich kategoriach hoteli najniższe ceny niezmiennie oferuje Tunezja, a średnie ceny na obu kierunkach egipskich są o 250 - 400 złotych wyższe. Wyjazdy do Maroka, a szczególnie na Wyspy Kanaryjskie są już znacznie droższe. Wysokie ceny na tym ostatnim kierunku ponownie zaczęły spadać, co ma zapewne związek z powolnym powrotem Egiptu do łask klientów."

Ceny zimowych imprez na Synaju są obecnie na poziomach około 50 złotych niższych niż przed rokiem, natomiast na Egipskie Wybrzeże przewyższają ceny zeszłoroczne już o około 200 złotych. Średnie ceny wyjazdów do Tunezji są mniej więcej na poziomie ubiegłorocznym, a ceny Maroka znalazły się prawie 250 złotych poniżej ubiegłorocznych, ponieważ wówczas wykazywały one wyraźną tendencję zwyżkową. Znacznie zmalały ostatnio różnice średnich cen wyjazdów na Wyspy Kanaryjskie, których zakup wymaga obecnie kwot wyższych już tylko o niecałe 30 złotych wobec okresu sprzed roku. Jest całkiem prawdopodobne, że w warunkach względnie spokojnej sytuacji politycznej w Egipcie będziemy mogli zobaczyć dalsze stopniowe przybliżanie się cen wycieczek na kierunkach kanaryjskich do poziomów ubiegłorocznych.

Andrzej Betlej współzałożyciel TravelDATA skomentował: „Występująca przez większość sezonu letniego dodatnia różnica cen wycieczek w porównaniu z okresem ubiegłorocznym występuje jeszcze na niektórych kierunkach zimowych, ale stopniowo zanika i komentuje: maleje zatem jej pozytywny wpływ na kondycję finansową biur podróży. Powolne zbliżanie się cen high season do poziomów ubiegłorocznych może też wskazywać na początek końca niedoborów imprez turystycznych."

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.