Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 23 grudzień 2015 09:42

Biura podróży czekają na powrót klientów

Napisane przez MG
Jedna z plaż egipskich Jedna z plaż egipskich AG
Dla wyjazdówki nie było prezentu pod Choinkę. W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia w biurach podróży liczba rezerwacji na wyjazdy do końca października 2016 roku zmalała o minus 37,6 proc., zaś liczba klientów spadła w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku aż o minus 40,5 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX , który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 79,2 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 13,2 proc. a autokarowe – 7,6 proc. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zmalała liczba sprzedanych imprez autokarowych – o minus 25,8 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła o 11,2 proc., liczba samolotówek zaś zmalała aż o minus 45,8 proc. Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2015 do 31 października 2016 roku, to pierwsza dziesiątka najchętniej wybieranych krajów nie zmienia się specjalnie, choć zwaraca uwagę wysoka, szósta pozycja Cypru. Dycha wygląda następująco: Hiszpania, Grecja, Włochy, Egipt, Bułgaria, Cypr, Turcja, Portugalia, Dominikana i Austria. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się cztery greckie a na podium znajdują się Teneryfa, Fuerteventura i Heraklion. Najmniej kosztują imprezy w Marsa Alam (1 858 zł) i Hurghadzie (1 983 zł). Najdrożej jest na Fuerteveturze (2 710 zł) i w Heraklionie (2 842 zł). Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty lato 2016 zmalała w ostatnich czterech tygodniach o minus 29,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sprzedaż wycieczek samolotowych zmalała o minus 34,6 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła o 9 proc., zaś autokarówek zmalała o minus 8,5 proc. Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2016 liczba klientów wzrosła o 6,3 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 78,6 proc. wszystkich imprez. Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to pierwsza wygląda następująco. Na pierwszym miejscu znajduje się zaś Hiszpania (wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem +81 proc.). Dalej zaś: Grecja (+28 proc.), Włochy (+79 proc.), Egipt (minus 61 proc.), Bułgaria (b.d.), Turcja (minus 61 proc.), Portugalia (+ 92 proc.), Austria (+122 proc.), Kuba (+125 proc.), Zjednoczone Emiraty Arabskie (b.d.). Zwracają uwagę znajdujące się na szesnastej pozycji Czechy - wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniósł 180 proc.