Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 10 lipiec 2015 11:43

Travelport przejmuje Mobile Travel Technologies Ltd

Napisane przez MG

Firma Travelport Worldwide Limited przejęła Mobile Travel Technologies Ltd (MTT), oferującą mobilną platformę turystyczną oraz zestaw produktów, które umożliwiają branży turystycznej nawiązywanie relacji z klientami za pomocą aplikacji, mobilnych stron internetowych i inteligentnych komunikatorów mobilnych.

Aplikacje mobilne i usługi MTT są następnie dostarczane, pod marką klienta, na smartfony, tablety i inteligentne dodatki, takie jak zegarek Apple Watch. Z usług MTT korzystają postępowe firmy z branży turystycznej, m.in. easyJet, Singapore Airlines, Saudia, BCD Travel, Capita Travel and Events oraz LATAM Airlines Group.

W 2014 r. około jedna trzecia transakcji w handlu elektronicznym na całym świecie została przeprowadzona za pomocą urządzeń mobilnych (źródło: Criteo). Przewiduje się, że liczba transakcji zakupu biletów lotniczych przeprowadzonych za pomocą tych urządzeń wzrośnie z niecałych 200 mln USD w 2014 roku do ponad 540 mln USD w 2018 roku, a wartość tych transakcji w tym okresie wzrośnie z 52 mld USD do 145 mld USD (źródło: Juniper).

Gordon Wilson, prezes i dyrektor generalny firmy Travelport, powiedział: „Przejęcie największego i odnoszącego największe sukcesy dostawcy zaawansowanych usług i aplikacji mobilnych dla branży turystycznej stanowi naturalną kontynuację strategii firmy Travelport zakładającej przekształcanie tej branży. Dodanie funkcji oferowanych przez MTT do naszej turystycznej platformy handlowej pozwala na dalsze zwiększenie naszego zasięgu i obecność w bardziej dochodowym segmencie usług dla naszych klientów — linii lotniczych, hoteli, firm świadczących usługi zarządzania podróżami oraz biur podróży.

Firma MTT skorzysta natomiast z efektu sieciowego w postaci infrastruktury Travelport, kontaktów z większą liczbą potencjalnych klientów oraz dostępu do naszej wiodącej w branży oferty. Będziemy zarządzać MTT jako w pełni kontrolowaną spółką Travelport. Dotychczasowy dyrektor generalny Gerry Samuels oraz kadra zarządzająca wyższego szczebla zachowają swoje stanowiska, tak aby w dalszym ciągu mogli się koncentrować na sektorze mobilnym i długoterminowych relacjach z klientami".

Gerry Samuels, dyrektor generalny firmy MTT, dodał: „Dołączenie do firmy Travelport pozwoli MTT przyspieszyć nasze dotychczasowe działania w branży turystycznej, czyli dostarczanie liniom lotniczym i pośrednikom najnowocześniejszych innowacji mobilnych, umożliwiających im lepszą obsługę klientów końcowych dzięki nowoczesnym i spersonalizowanym usługom mobilnym, które rewolucjonizują sposób podróżowania.

Wraz ze wzrostem rynku i popytu na mobilne rozwiązania turystyczne firma MTT intensywnie się rozwijała, a potencjał dalszego wzrostu jest wciąż olbrzymi. Obecnie, dzięki wsparciu globalnego lidera, jakim jest Travelport, będziemy mogli jeszcze lepiej wykorzystać nowe możliwości".

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.