Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 10 wrzesień 2014 09:12

90 proc. klientów biur wybiera imprezy samolotowe

Napisane przez AG
Jeden z hoteli w Tunezji Jeden z hoteli w Tunezji AG

W ostatnim tygodniu, po raz pierwszy w tym roku, liczba rezerwacji wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku 2013 o 15,7 proc., zaś liczba klientów - o 15,17 proc.

Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MerlinX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że w biurach podróży – w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zanotowano wzrost w stosunku do sprzedaży w roku 2013 w wyjazdach samolotowych – o plus 16,6 proc., w wycieczkach typu autokar + hotel - o plus 10 proc. zaś wyjazdach z dojazdem własnym, spadek - o minus 16,9 proc.
Imprezy samolotowe w tym tygodniu stanowiły 94,5 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 1,7 proc. a autokarowe – 3,8 proc.
Jeśli chodzi o kierunki, które cieszyły się wśród Polaków największym zainteresowaniem, to liderem kolejny już tydzień jest Grecja, której udział w sprzedaży wyniósł znowu ponad 30 proc. (30,7 proc.), na pozostałych pozycjach w pierwszej dziesiątce układ pozostał bez zmian: Turcja (16 proc.), Hiszpania (12,7 proc.), Egipt (10,7 proc.), Tunezja (5,3 proc.), Bułgaria (4,9 proc.), Włochy (2,5 proc.), Cypr (1,4 proc.), Chorwacja (1,2 proc.) i Maroko (0,8 proc.).
Jeśli chodzi o najczęściej wybierane przez klientów docelowe lotniska, to znowu pierwszą dziesiątkę zdominowała Grecja (pięć lotnisk). Miejsca na podium zajęły : turecka Antalya oraz greckie Heraklion i Rodos.
Najmniej tygodniowe pobyty kosztują w Egipcie – Hurghada (1967 zł) i Turcji – Dalaman (2063 zł). Najdrożej jest na Fuerteventurze (2693 zł) i w Chanii (2495 zł).
Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w ostatnich czterech tygodniach, to Raport PZOT pokazuje, że w ostatnich czterech tygodniach wzrosła ona o 17,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2013.
Od rozpoczęcia sprzedaży Lata 2014 liczba klientów wzrosła o 27,7 proc. Wycieczek samolotowych na Lato 2014 sprzedano aż o 90 proc. więcej niż rok temu.
Jeśli chodzi o porównanie najpopularniejszych krajów i kierunków w obecnym sezonie od rozpoczęcia sprzedaży, sytuacja taka sama, jak tydzień wcześniej - na pierwszym miejscu wciąż jest Grecja (24,7 proc. udziału w rynku). Dalej zaś: Turcja (15,1 proc.), Egipt (13,1 proc.), Hiszpania (10,8 proc.), Bułgaria (5 proc.), Tunezja (4,9 proc.), Włochy (3,3 proc.), Maroko (1,6 proc.), Portugalia (1,6 proc.) i Chorwacja (1,6 proc.).