Air France – prawie 200 kierunków w letnim rozkładzie

fot. archiwum Air France

Tego lata linia Air France planuje zaoferować blisko 200 kierunków na całym świecie, w tym ponad 110 miast we Francji, Europie i Afryce Północnej. Pasażerowie dostaną do dyspozycji więcej lotów na trasach w Europie, do Afryki Północnej i do Francuskich Departamentów Zamorskich.

Siatka połączeń krajowych i europejskich wzbogaci się o 81 połączeń sezonowych, z czego 23 to nowe trasy. Oprócz rozbudowy oferty krajowej we Francji o dodatkowe rejsy np. na Korsykę, wzrośnie liczba lotów do popularnych miejsc wakacyjnych w Europie, między innymi do Grecji, Portugalii, Hiszpanii i Włoch.

Złagodzenie restrykcji podróżnych pozwoliło Air France na odbudowę swojej oferty i zwiększenie liczby dostępnych miejsc na lotach na Karaiby Francuskie (Martynika, Gwadelupa) oraz wyspę Reunion na Oceania Indyjskim. Tego lata przewoźnik będzie obsługiwał do 3 lotów dziennie na każdą ze wspomnianych wysp z wylotem z obu paryskich lotnisk – Orly i de Gaulle’a, zapewniając dobre połączenie wszystkim swoim pasażerom tranzytowym.

W miesiącach tegorocznych letnich wakacji – w lipcu i sierpniu – całkowita oferta lotów Air France będzie stanowiła 65 procent podaży przewoźnika z tego samego okresu w 2019 roku.

Aby linia mogła zapewnić zwiększoną częstotliwość lotów w nadchodzącym sezonie, zespoły techniczne Air France aktualnie przywracają do operacji 10 samolotów średniego zasięgu i 12 maszyn obsługujących loty długodystansowe. Łącznie tego lata loty Air France będą realizowane 181 samolotami.

Air France – 88 tras w sezonie letnim, w tym 22 nowe

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center