Air France – trzy nowe egzotyczne kierunki w jesiennej ofercie

Air France rozszerza sieć połączeń
fot. archiwum Air France

Linia Air France chce w najbliższym sezonie jesień-zima 2021/2022 uruchomić trzy nowe, egzotyczne trasy. Pasażerowie Air France będą mogli teraz polecieć (z przesiadką w Paryżu CDG) do Colombo (Sri Lanka), na Zanzibar (Tanzania) oraz do Maskatu (Oman).

Ponadto, dzięki zwiększonej liczbie połączeń, wzrośnie liczba dostępnych w sprzedaży biletów m.in. do Dubaju, Miami oraz Papeete (Polinezja Francuska). Trwają dalsze prace nad jesienno-zimowym rozkładem, którego szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

Nowości w rozkładzie

Od 18 października 2021 roku Air France poleci na Zanzibar (Tanzania), który jest nowym kierunkiem w ofercie linii. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu z międzylądowaniem w Nairobi (Kenia), samolotem typu Boeingi 787-9 (Dreamliner).

Air France wzmocni ofertę lotów do Papeete (Polinezja Francuska). Od 3 listopada przewoźnik zaoferuje do 5 lotów tygodniowo na trasie Paryż – Papeete, z międzylądowaniem w Los Angeles (USA). Loty będą odbywały się na pokładzie Boeinga 777-200.

Drugim po Zanzibarze nowym kierunkiem Air France będzie bliskowschodni Maskat (Oman), dokąd francuska linia rozpocznie loty od 31 października. W rozkładzie znajdą się trzy loty w tygodniu, na pokładzie Boeinga 787-9 Dreamliner. W sezonie zimowym, od 23 października, przewoźnik planuje również zwiększyć liczbę lotów do Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), do 14 połączeń tygodniowo.

Trzecia nowa destynacja Air France to Colombo (Sri Lanka). Loty na nowej trasie (trzy razy w tygodniu z wylotem z Paryża) zostaną uruchomione od 1 listopada, a rejs będzie miał międzylądowanie w Malé (Malediwy). Podobnie jak na pozostałych nowo otwartych trasach, rejs będzie realizowany Dreamlinerem, Boeing 787-9.

Więcej lotów do Miami

Linia zapowiedziała również, że od 31 października wzrośnie liczba dostępnych miejsc do Miami, dzięki większej częstotliwości lotów. Air France będzie oferował do 12 rejsów tygodniowo na trasie Paryż-Miami samolotami Boeing 777-300 i Airbus A350.

Wkrótce zostanie ogłoszony pełen rozkład lotów na sezon jesień-zima 2021-2022.

airfrance.pl

Air France – prawie 200 kierunków w letnim rozkładzie

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center