Nowa Ambasador Sri Lanki – będzie mocno wspierać turystyczną promocję tego pięknego kraju

Nowa Ambasador Sri Lanki Dhammika Semasinghe, to zapowiedź dużo większej aktywności w promocji tej destynacji w Polsce.

W ostatnich dniach rozpoczęła urzędowanie w Polsce nowa ambasador Sri Lanki Pani Dhammika Semasinghe. Ambasador chętnie spotyka się z tour operatorami i prasą. Już pierwsze dni jej urzędowania wskazują, iż jednym z jej głównych zadań będzie wspieranie turystyki.

Nowa Pani Ambasador daje jasny sygnał dla branży turystycznej już w pierwszych dniach swojego urzędowania. Znalazła bowiem od razu czas na spotkania z operatorami turystycznymi i prasą branżową.

Wnikliwie słuchała co mają do powiedzenia interesariusze turystycznego rynku. Widać, iż jest gotowa wspierać wszelkie podmioty działające na rzecz turystyki, na tak piękną wyspę jaką jest Sri Lanka. Mogliśmy zapoznać się też z nowymi informacjami w zakresie udogodnień dla podróży w kontekście Covid. Widać także, iż tematyka cyfrowych Nomadów i Workation będzie obszarem specjalnej atencji dla działań promocyjnych. Sri Lanka ma tu duży potencjał, który potwierdzają światowe media.

Z pewnością po okresie rozpoznania potrzeb rynku, Pani Ambasador przystąpi energicznie do konkretnych działań. Spodziewamy się ich już wkrótce, wszak sezon zimowy jest szczytem turystycznym na wyspie.

Sri Lanka szuka rozwiązań na czas Covid – ruszają szczepienia branży turystycznej

Sri Lanka, tak jak inne destynacje szuka aktywnie rozwiązań pozwalających powrócić turystom na wyspę. Próbowano tych związanych z tzw. bańkami. W ramach bio bańki turyści mogli odwiedzać wyselekcjonowane atrakcje turystyczne, nie można było jednak wchodzić w interakcje z lokalnymi mieszkańcami. Kraj chce też poprawić bezpieczeństwo Covid-owe poprzez zaszczepienie pracowników branży turystycznej. Właśnie ruszają szczepienia osób pracujących “na froncie” z turystami. Jest to grupa nawet dwudziestotysięczna. Po niej planuje się dalsze doszczepianie, pracowników sektorów powiązanych z turystyką.

Dwa dni temu dotarła do nas kolejna dobra wiadomość, Sri Lanka potwierdziła intencje mocnej walki o rynek Cyfrowych Nomadów, poprzez wydłużenie wiz dla tego rodzaju pracowników, aż do 1 roku.

Operatorzy Turystyczni ze Sri Lanki wprowadzają nowe produkty Kite, Wolontariat

Operatorzy turystyczni na Sri Lance, wykorzystali czas Covid na przebudowę i wzbogacenie oferty. Bardzo aktywne na tym polu jest biuro Exemplary Voyages . Które korzysta z faktu iż w jego szeregach pracuje nasza rodaczka Pani Justyna Radomska.

W jego ofercie pojawi się więcej sportów wodnych m.in. kite, surfing ale także rowery czy oferta dla biegaczy. Planowane są też inne nowości jak powiązanie zwiedzania z wolontariatem na rzecz lokalnej społeczności. To ciekawy i rosnący obecnie rynek.

Wciąż wiele można też zrobić na rzecz promocji oferty dla segmentu MICE tu także Exemplary Voyages szykuje nowości, ostatnio zatrudniono do zespołu najlepszego specjalistę od Incentive na wyspie. Z pewnością pozwoli to wyjść z ciekawą / nieszablonowa ofertą do polskich biur.

Operatorzy turystyczni szykują też ofertę dla cyfrowych nomadów, ma być ona gotowa dosłownie już za moment.

Widać też iż kolejne biura ze Sri Lanki szukają partnerów w Polsce. Sojusz z nowo powstałą firmą travelmanager ogłosiło biuro NextStep Journey.

Sri Lanka nową mekką cyfrowych Nomadów

Jednym z głównych celów promocji turystycznej Sri Lanki ma być przyciągniecie Cyfrowych Nomadów. Światowe media dostrzegły potencjał wyspy, lokując ją na najwyższych pozycjach w kategorii destynacji idealnych dla cyfrowych Nomadów.

Wspomniane wyżej wprowadzenie rocznej wizy jest potwierdzeniem intencji rządzących wyspą.

Na korzyść Sri Lanki działają też niskie koszty życia, relatywnie tanie ubezpieczenie i łatwa komunikacja w języku angielskim. Różnorodna / aktywna oferta turystyczna ze wspomnianymi już kitami i surfingiem to atuty, które trudno przecenić.

Sri Lanka może się bardzo dobrze sprzedać jako destynacja dla Cyfrowych Nomadów, potrzeba jednak pracy by wykreować swoiste hype w tym obszarze. To udało się m.in. mniej turystycznemu regionowi Tajlandii Chiang Mai, gdzie cyfrowi Nomadzi docenili niskie koszty i przyjazną młodzieżową atmosferę. Mimo iż ta destynacja nie jest wszak klasyczną Tajlandią sun&fun.

Nowe połączenia lotnicze będą wspierać powrót turystyki

Z pewnością do rozwoju turystyki na Sri Lankę z Polski przyczynił się LOT , uruchamiając bezpośrednie połączenie do Colombo. Wywołało to też reakcje konkurencji w postaci obniżenia cen przelotów na wyspę. Szczególnie mocną odpowiedz dał Qatar Airways obniżając ceny do poziomów nie wiele przekraczających 2000 zł za bilet.

Obecnie możemy się spodziewać kolejnej fali nowych połączeń. Nowy lot do Colombo podczas przyszłej zimy ogłosiło już Air France. Te linie są także obecnie bardzo agresywne cenowo co widzimy po ofertach do Dubaju – poniżej 1400 zł na loty w lipcu. Z pewnością w przypadku Colombo będą podobnie rynkowo aktywne.

Pomóc powinna też konkurencja na wspomnianym Dubaju. FlyDubai latający codziennie z Warszawy będzie walczył o pasażera tranzytowego via Dubaj by wypełnić swoje nowe rejsy. Z pewnością kierunek Sri Lanka ma szansę na tym skorzystać.

Czekamy na kolejne dobre wieści ze Sri Lanki. Z pewnością tak pozytywna zmiana na szczeblu ambasadora tego kraju w Polsce ucieszy też największych interesariuszy w obszarze turystyki takich jak LOT czy czołowi Tour Operatorzy. Zyskają oni  w osobie Pani Ambasador bardzo wartościowego partnera dla swoich marketingowych działań.

Kilka ciekawych artykułów na temat Sri Lanki – o Cyfrowych Nomadach, Eco Lodgach czy przykładowym ciekawym planie zwiedzania.