Air Astana wprowadza zimowy rozkład lotów

fot. Air Astana

Linie lotnicze Air Astana wprowadziły zimowy rozkład lotów na 27 trasach międzynarodowych i 15 krajowych. Rozkład będzie obowiązywał do 25 marca 2023 roku.

W zimowym rozkładzie lotów zwiększono częstotliwość lotów do wielu popularnych miejsc całorocznych z Atyrau do Stambułu (trzy loty tygodniowo), z Ałmaty do Phuket (codziennie), z Ałmaty do Delhi (dwa razy dziennie), z Ałmaty do Stambułu (dwa razy dziennie) oraz z Ałmaty na Malediwy (pięć razy w tygodniu).

Loty z Ałmaty do Stambułu pozostaną na niezmienionym poziomie 10 lotów tygodniowo, podczas gdy częstotliwość lotów z Astany do Stambułu zostanie zwiększona do siedmiu lotów tygodniowo.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią linie lotnicze wznowiły połączenia z Ałmaty do Bangkoku z wykorzystaniem Airbusa A321LR. Przewoźnik planuje również uruchomić połączenia dwa razy w tygodniu z Ałmaty do Medyny (Arabia Saudyjska) w styczniu 2023 roku.

W okresie zimowym zawieszonych zostanie także wiele lotów sezonowych, w tym do Bodrum, Batumi, Heraklionu i Podgoricy, ale te zostaną one ponownie wznowione wiosną 2023 roku. Loty z Astany do Tblisi również zostaną zawieszone na okres zimowy, natomiast loty z Ałmaty do Tbilisi zostaną stopniowo ograniczone do trzech razy w tygodniu.

Oprócz zmian w rozkładzie lotów, które odpowiadają zapotrzebowaniu pasażerów w okresie zimowym, Air Astana kontynuuje prace nad poprawą jakości i zakresu usług świadczonych na pokładzie. W listopadzie 2022, Air Astana wprowadzi dodatkowe możliwości IFE dedykowane pasażerom z wadami słuchu i wzroku. Usługa będzie obejmowała premiery filmowe z całego świata i z opisami dźwiękowymi oraz napisami. System IFE będzie również oferował szeroką gamę popularnych podcastów.

Air Astana wznawia program Stopover Holiday