Zwiedzaj Łódź tramwajem

fot. archiwum ŁOT

W ramach Festiwalu Dobrego Smaku w Łodzi odbędzie się niecodzienna wycieczka, na której dowiemy się sporo o historii łódzkich tramwajów i nie tylko podróżując tramwajem.

W XIX wieku, Łódź była dużym ośrodkiem przemysłowym, a na ulicach panował nieustanny ruch.
Rozwiązaniem problemów komunikacyjnych okazała się tramwajowa komunikacja elektryczna. Zgodę na jej budowę podpisał sam car Mikołaj II Romanow, a niemiecki koncern AEG był odpowiedzialny za realizację. W ten sposób już 23 grudnia 1898 roku w Łodzi została uruchomiona pierwsza na terenie zaboru rosyjskiego oraz dziesiąta w Cesarstwie Rosyjskim elektryczna komunikacja tramwajowa.

O łódzkich tramwajach i nie tylko opowie Krzysztof Olkusz – przewodnik, pilot wycieczek, edukator kulturalny, właściciel firmy Absolutnie Turystycznie. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i sentymentalną podróż w asyście dobrej muzyki.

Trasa: Piotrkowska Centrum (zbiórka) – Piotrkowska – Plac Niepodległości – Dąbrowskiego – Dworzec Łódź Dąbrowa (tramwaj zawraca) – Dąbrowskiego – Rzgowska – Piotrkowska – Kościuszki – Zachodnia – Legionów – Plac Wolności – Legionów – Zachodnia – Piotrkowska Centrum.

Bilety można kupić TUTAJ

Zwiedzanie “Szuflandii” w Urodziny Łodzi