Zostań wystawcą Pikniku nad Odrą – to już ostatnia szansa, aby się zgłosić

fot. Piknik nad Odrą

Już 13-14 maja na Wałach Chrobrego w Szczecinie, ponownie odbędzie się Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą. Tradycyjnie w drugi weekend maja nad brzegiem Odry w Szczecinie spotkają się wielbiciele podróży, nowych smaków, a także nieodkrytych dotąd regionów Polski czy innych krajów.

Piknik nad Odrą to wydarzenie, które na stałe zapisało się w świadomości mieszkańców Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Festiwal Podróży i Czasu Wolnego od lat organizowany jest przy Wałach Chrobrego – najpiękniejszej wizytówce Szczecina. Najistotniejszym wydarzeniem podczas imprezy są targi turystyczne Market Tour, które są drugimi najstarszymi targami turystycznymi w Polsce i w tym roku będą organizowane po raz 32.

„To idealne miejsce do promocji regionów z kraju i zagranicy, touroperatorów czy branży hotelarskiej, a także przestrzeń dla miłośników aktywnego wypoczynku, pasjonatów historii, ale także osób planujących chwilę relaksu poza granicami miasta” – wspomina Wojciech Heliński, organizator Pikniku nad Odrą.

Mieszkańcy Szczecina i okolic, w tym również goście z Niemiec, przez wiele lat przyzwyczaili się, że Piknik nad Odrą to okazja do poszukania inspiracji do podróży oraz aktywności poza domem.

Piknik nad Odrą, przyciąga odwiedzających również ze względu na wiele stref tematycznych. Popularnym wydarzeniem festiwalu jest Wielkie Gotowanie, czyli regionalna potrawa przygotowywana we współpracy z Partnerem festiwalu. Odwiedzający chętnie przemierzają również alejki Jarmarku Rozmaitości, gdzie mogą zakupić pamiątki wykonane przez rękodzielników, ekologiczne kosmetyki i wiele więcej. Najmłodsi natomiast uwielbiają Ocean Zabawy, czyli strefę z atrakcjami dla dzieci oraz wesołe miasteczka. W tym roku również pojawi się strefa gastronomiczna, połączona ze Strefą Browarów Rzemieślniczych oraz Festiwal Smaków Food Trucków. Udział w Pikniku nad Odrą to nie tylko okazja do sprzedaży produktów, ale również miejsce, gdzie można pozyskać nowych, stałych klientów.

Zeszłoroczna edycja, która okazała się wielkim sukcesem, przyciągnęła ponad 50 tys. odwiedzających i ponad 200 wystawców, co uczyniło wydarzenie różnorodnym, barwnym i ciekawym dla każdego gościa. Zgłoszenia na tegoroczny Piknik nad Odrą zbieramy po pośrednictwem strony internetowej www.pikniknadodra.pl/zostan-wystawca, na której znajdują się dokładne opisy stref wraz z formularzami zgłoszeniowymi.

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą już od 13 maja w Szczecinie