Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą już od 13 maja w Szczecinie

fot. materiały prasowe Piknik nad Odrą

Już 13-14 maja 2023 na Wałach Chrobrego w Szczecinie, ponownie zagości Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą. Wydarzenie ma miejsce na nabrzeżu Odry w Szczecinie od 19 lat i jest to jedna z największych imprez plenerowych na Pomorzu Zachodnim, a także drugie największe targi turystyczne w Polsce.

Zeszłoroczna edycja, która okazała się wielkim sukcesem, przyciągnęła ponad 50 tys. odwiedzających. Odwiedzający mogli przechadzać się alejkami wśród stoisk ponad 200 wystawców. Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą to wydarzenie turystyczne łączące w sobie zarówno innowacyjne podejście do promocji regionów, branżowe spotkania networkingowe, jak i elementy imprezy miejskiej.

Główną atrakcją Pikniku nad Odrą są przede wszystkim targi turystyczne Market Tour, drugie najstarsze targi turystyczne w Polsce, a pierwsze które mają formę plenerową. Market Tour jako strefa sprawdzi się idealnie do promocji regionów z kraju i zagranicy, touroperatorów czy branży hotelarskiej, ale nie tylko. To perfekcyjne miejsce do wystawienia się organizacji turystycznych, muzeów, hoteli, ośrodków wellness oraz innych podmiotów związanych z turystyką, np.: producentów sprzętu turystycznego czy firm zajmujących się transportem lotniczym, autobusowym i promowym.

Jarmark Rozmaitości i strefa Browarów Rzemieślniczych

Piknik nad Odrą to także Jarmark Rozmaitości, łączący w sobie zarówno strefę handlową, jak i gastronomiczną. W tej pierwszej, miejsce znajdzie się dla: twórców biżuterii, rękodzieła, mody czy gier i zabawek dla dzieci. Uczestnicy festiwalu uwielbiają kupować wyjątkowe pamiątki i prezenty dla bliskich, więc z pewnością nie pominą tych stoisk podczas wydarzenia. Strefa gastronomiczna będzie idealnym miejscem dla każdego, kto w swoim asortymencie posiada produkty spożywcze – zaczynając od waty cukrowej czy kobiałek z truskawkami, przez produkty regionalne z Polski i z zagranicy, a kończąc na foodtruckach z całego globu.

Swoje specjalnie wydzielone miejsce na terenie Pikniku nad Odrą będzie mieć też strefa Browarów Rzemieślniczych. Już od rana miłośnicy wyjątkowych piw kraftowych czekają na jej otwarcie, by ugasić pragnienie niepowtarzalnym smakiem, ale także zyskać możliwość zaopatrzenia się w domowe zapasy. Udział w wydarzeniu to nie tylko doskonała okazja do sprzedaży produktów, ale również miejsce, gdzie można pozyskać nowych, stałych klientów. Na strefę Browarów Rzemieślniczych zaproszone są wszystkie browary wytwarzane na podstawie wyjątkowej formuły, bez względu na to, z którego miejsca Europy pochodzą.

Wyjątkowa strefa powstanie również na placu Adama Mickiewicza. Ocean Zabawy to kolorowa strefa dla dzieci, która obfituje w różne atrakcje – od występów, zabawy z animatorami, po zamki i dmuchańce. Jak w poprzednim roku, powstanie również strefa chillout, gdzie będzie można napić się kawy i skosztować smakołyków. Organizatorzy zapraszają do wystawienia się wszystkie firmy, które swoje usługi lub produkty dedykują grupie najmłodszych bądź ich opiekunom.

Dla tych, którym nie wystarczy stoisko targowe lub z jakiegoś powodu nie mogą zostać wystawcą i zaprezentować swoich produktów podczas Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą, również powstało rozwiązanie. Po raz kolejny, na ścianie Muzeum Narodowego w Szczecinie pojawi się telebim. Przez cały weekend trwania Pikniku nad Odrą będą tam wyświetlane filmy promocyjne wystawców, lokalnych przedsiębiorców oraz regionów turystycznych z różnych części Polski.

Zgłoszenia na tegoroczny Piknik nad Odrą zbierane są za pośrednictwem strony internetowej www.pikniknadodra.pl/zostan-wystawca, na której znajdują się dokładne opisy stref wraz z formularzami zgłoszeniowymi. Na zgłoszenia wystawców organizatorzy czekają do 30.03.2023.

Patronem medialnym wydarzenia jest WaszaTurystyka.pl

Wielki powrót Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą