Zakaz lotów do Francji cofnięty

Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że na pokład samolotów będą przyjmowani tylko pasażerowie z ujemnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, dlatego została wyłączona z listy zakazu lotów do Polski – ogłosiło MSZ.

Obwieszczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych wyłącza Francję z listy krajów, z których obowiązuje zakaz lotów do Polski. Decyzję podjęto na podstawie zapisów ostatniego rozporządzenia w sprawie zakazu lotów. Zgodnie z nim, jeśli dany kraj, kwalifikujący się do zakazu ze względu na wzrost liczby zakażeń zagwarantuje, że na pokład samolotów będzie wpuszczał tylko osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, loty do Polski będą dopuszczone.

„Francja, z dniem 18.09.2020 r. notyfikowała wprowadzenie ww. rozwiązań, w związku z czym została wyłączona z listy zakazu lotów” – czytamy na stronie MSZ.

Państwa, które są nadal objęte zakazem lotu to:

Argentyna, Bahamy, Bahrajn, Belize, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Hiszpania, Izrael, Katar, Kuwejt, Gwatemala, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Libia, Malediwy, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, USA.

Zakaz lotów do Francji, „uwolnione” m.in. Albania i Malta. Nadal wolno latać czarterami