Z Wrocławia do Helsinek. Finnair otwiera nowe połączenie lotnicze

fot. materiały prasowe Port Lotniczy Wrocław

Finnair, jedna z najstarszych i linii lotniczych na świecie wprowadzi swoje usługi do Wrocławia. Od kwietnia 2024 roku pasażerowie z Dolnego Śląska będą mieli możliwość podróżowania bezpośrednio do Helsinek z Portu Lotniczego Wrocław.

Stolica Dolnego Śląska to czwarte miasto w Polsce, z którego będziemy mogli polecieć na lotnisko Helsinki-Vantaa, a stamtąd dalej do Azji czy Ameryki. Pierwsze loty wystartują w kwietniu 2024 roku, a przewoźnik już uruchomił sprzedaż biletów.

„Finnair to jedne z najważniejszych linii lotniczych krajów nordyckich. Oferują rejsy po całym świecie, dlatego dla podróżnych z Wrocławia oznacza to większe możliwości podróżowania nie tylko w wyjątkowe zakątki Europy Północnej, ale także do takich krajów jak Japonia, Korea czy Stany Zjednoczone” – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Pierwszy lot Finnair z Wrocławia na lotnisko Helsinki-Vantaa odbędzie się 2 kwietnia 2024 roku. Przewoźnik już zapowiedział, że rejsy będą odbywać się codziennie. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele samoloty z Wrocławia wystartują o godz. 5:35, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 15:10. Lot potrwa 2 godz. i 5 min.

Linie Finnair są członkiem sojuszu lotniczego Oneworld. Dołączenie lotów tego przewoźnika do oferty Portu Lotniczego Wrocław oznacza, że od marca przyszłego roku z Wrocławia będą operować przewoźnicy należący do wszystkich trzech sojuszy lotniczych na świecie. Obecnie są to: Star Alliance (m.in. PLL LOT, Lufthansa oraz Swiss) oraz Sky Team (m.in. KLM).

„Obecność linii Finnair wzmacnia naszą pozycję jako jednego z najdynamiczniej rozwijających się regionalnych portów lotniczych w kraju. Liczymy, że z połączenia do Helsinek skorzystają zarówno pasażerowie podróżujący w celach turystycznych, jak i biznesowych” – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Kraje nordyckie i dalej w świat

Ojczyzna Muminków oraz Św. Mikołaja i ludzie, którzy już szósty rok z rzędu są uznawani za najszczęśliwszych na świecie. Finlandia przyciąga do siebie niesamowitą przyrodą – blisko 70 proc. jej powierzchni stanowią lasy. W samej stolicy, Helsinkach, warto zobaczyć m.in. katedrę, halę targową Vanha Kauppahalli, pomnik Sibeliusa czy położoną na wyspach twierdzę Suomenlinna.

„Cieszymy się, że możemy przedstawić Wrocław jako nowe miejsce docelowe. Wierzymy, że Wrocław jest nie tylko mile widzianym dodatkiem dla osób podróżujących służbowo, ale także intrygującym miejscem wypoczynku dla osób szukających city breaku w malowniczym otoczeniu” – mówi Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair.

Decydując się na loty liniami Finnair z Wrocławia, pasażerowie mają możliwość przesiadki w Helsinkach na inne kierunki europejskie, a także na loty do Japonii, Indii, Korei, Tajlandii czy Stanów Zjednoczonych.

Rekordowy kwiecień na wrocławskim lotnisku. Blisko 290 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego