Wizz Air zawiesza loty do i z Finlandii oraz Gruzji

Wizz Air zawiesza loty do i z Finlandii
Samolot w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła, że zawiesza linia zawiesza wszystkie loty w fińskiej oraz gruzińskiej siatce połączeń. Zawieszone zostają także połączenia z Portugalii do krajów spoza Unii Europejskiej.

Loty na trasach z i do Finlandii zostają zawieszone do 2 kwietnia, z i do Gruzj – do 20 kwietnia, zaś loty na trasach Portugalia – kraje spoza EU, do 17 kwietnia.

Pasażerowie z rezerwacjami, których dotyczą zawieszone loty i którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną, będą automatycznie informowani drogą elektroniczną. 120 proc.. pierwotnej wartości rezerwacji zostanie automatycznie przesłane na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi Wizz Air.

Przypomnijmy, że Wizz Air zautomatyzował w ubiegłym tygodniu zwroty za odwołane loty,

Pasażerowie mogą również wybrać zwrot pieniędzy – co zajmie więcej czasu – i będą informowani w osobnej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną o koniecznych krokach do otrzymania przelewu bankowego lub przelewu na kartę. W tym przypadku, klienci mogą ubiegać się o zwrot 100 proc. pierwotnej wartości rezerwacji.