Wizz Air wprowadza nowe trasy z Katowice Airport do Kopenhagi i Alicante

fot. Piotr Adamczyk

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła, że w sezonie zima 2023/2024 uruchomi dwie nowe trasy z Katowice Airport – do Kopenhagi i Alicante. Połączenie do Kopenhagi będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu, a rejsy do Alicante będą realizowane trzy razy w tygodniu.

Połączenie do Kopenhagi wystartuje 29 października 2023 roku. Loty realizowane będą cztery razy w tygodniu, we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Pierwszy rejs do Alicante zaplanowano na 31 października 2023. Kierunek obsługiwany będzie z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo – we wtorki, czwartki i soboty.

Rejsy do Kopenhagi obsługiwane będą za pomocą 239-miejscowego Airbusa A321neo, a do Alicante przy wykorzystaniu 180-miejscowego Airbusa A320ceo.

„Cieszymy się, że Wizz Air ciągle rozwija swoją siatkę połączeń z pyrzowickiego lotniska. W połowie maja minie 19 lat od pierwszego rejsu tej linii z Pyrzowic. W tym czasie na lotach z i do Katowice Airport Wizz Air przewiózł prawie 23,5 mln pasażerów. Rok 2023 będzie rekordowy dla pyrzowickiego lotniska, a to między innymi dzięki rozwojowi siatki połączeń regularnych. Prognozy wskazują, że ten rok kalendarzowy, po raz pierwszy w historii portu, zamkniemy wynikiem ponad pięciu milionów obsłużonych podróżnych” – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center