Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Krakowa do Dubaju

Węgierski przewoźnik Wizz Air uruchomił w piątek (4 lutego) nowe połączenie z Krakowa do Dubaju. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Nowe połączenie bazowego przewoźnika do Dubaju wpisuje się w priorytety lotniska, wśród których jest jak najszybsze odbudowanie bogatej i różnorodnej siatki połączeń. To także szansa dla Krakowa i Małopolski, by odbudować potencjał turystyczny regionu – powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Węgierski przewoźnik będzie na tej trasie konkurował z linią lotniczą flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która w kwietniu 2018 r. rozpoczęła codzienne bezpośrednie loty pomiędzy Krakowem i Dubajem. Było to pierwsze połączenie lotnicze stolicy Małopolski z krajami Zatoki Perskiej.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku, ostatnim przed pandemią, z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

Wizz Air – dwie nowe trasy z Tirany, cztery z Kukës