Wizz Air – dwie nowe trasy z Tirany, cztery z Kukës

fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła dodanie dwóch nowych samolotów do swojej bazy w Tiranie, w Albanii. Dodanie nowych samolotów umożliwi uruchomienie dwóch nowych tras z Tirany do Friedrichshafen i Rimini. W wyniku tej inwestycji przewoźnik rozpocznie również loty do i z międzynarodowego lotniska Kukës do: Wiednia, Memmingen/Monachium West, Karlsruhe/Baden-Baden i Bazylei.

Wizz Air rozpoczął działalność w Albanii w kwietniu 2017 r. i przewiózł w tym czasie ponad 500 000 pasażerów. Obecnie linia będzie posiadała flotę składającą się z ośmiu nowoczesnych samolotów w bazie w Tiranie.

József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air, powiedział: „Przekazujemy dziś wspaniałe wiadomości dla podróżnych z Albanii i tych, którzy chcą odwiedzić ten kraj. Ogłaszamy dodanie kolejnych samolotów do bazy w Tiranie, a także Kukës do siatki połączeń Wizz Air. Dzisiejsze ogłoszenie to więcej możliwości podróżowania, więcej niskokosztowych tras, nowe miejsca pracy i nasze wsparcie dla rozwoju turystyki w Albanii. Nasze nowoczesne samoloty, jak również wzmocnione środki ochronne, zapewnią podróżnym jak najlepsze warunki przy jak najmniejszym śladzie środowiskowym. Dzięki wdrożonym procedurom, pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas podróży z Wizz Air. Z niecierpliwością czekamy na pasażerów na pokładach naszych samolotów. Jednocześnie dokładamy starań by stać się najbardziej ekologicznym wyborem podróży lotniczych w Europie”.

Edi Rama, premier Albanii, dodał: „Z radością dowiadujemy się, że linia lotnicza Wizz Air rozpocznie loty z lotniska Kukës „Zayed – Skrzydła Północy”. Nowe lotnisko Kukës miało być lotniskiem niskobudżetowym od samego początku, kiedy powstała ta strategiczna inwestycja. Dlatego też rozpoczęcie lotów Wizz Air z Kukës do Austrii, Szwajcarii i dwóch miast w Niemczech, to bardzo ważna wiadomość dla Albańczyków, którzy chcą podróżować niskokosztowo. Wierzę, że dzięki cennej tradycji, jaką firma ugruntowała na rynku, będą mogli zaoferować pasażerom przyjemne wrażenia podczas lotu.

https://www.waszaturystyka.pl/wizz-air-start-kampanii-zrownowazonego-rozwoju/