Wizz Air uruchamia nową linię lotniczą na Malcie – Wizz Air Malta

fot. archiwum Wizz Air

Wizz Air ogłosił plan utworzenia linii lotniczej, która będzie mieścić się na Malcie. Nowe linie lotnicze będą nazywały się „Wizz Air Malta”, a lot inauguracyjny spółki-córki został zaplanowany na październik.

Przewoźnik na podstawie „Porozumienia w sprawie realokacji odpowiedzialności” podpisanego pomiędzy Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) i maltańskim urzędem lotniczym (CAD), zamierza złożyć wniosek w EASA o uzyskanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) dla swojej maltańskiej spółki zależnej oraz licencji operacyjnej (OL) w CAD.

„Z radością ogłaszamy nasze plany utworzenia nowej linii lotniczej na Malcie. Wizz Air stale ocenia swoją strukturę biznesową i tworzy dodatkowe możliwości rozwoju w Europie i poza nią. Pomyślne utworzenie Wizz Air Malta w dalszej części roku przyczyni się do ugruntowania naszej silnej pozycji i wesprze nasze plany rozwoju w Europie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z EASA i maltańskim CAA w celu dalszych działań w związku z naszą aplikacją” – powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

„To dla nas zaszczyt, że Wizz Air wybrał Maltę jako jedno z głównych miejsc prowadzenia działalności. Wysiłek zespołowy i podejście Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego Malta po raz kolejny okazały się zwycięską formułą. Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować dyrektorowi generalnemu i zarządowi Wizz Air za zaufanie” – dodał Capt. Charles Pace, dyrektor generalny CAD Malta.

„Będzie to nowy krok w już ugruntowanej współpracy między EASA, Maltańską Dyrekcją Lotnictwa Cywilnego i Wizz Air. Ta nowa struktura, w której jedna grupa będzie obsługiwać wiele AOC z siedzibą w różnych państwach członkowskich, ale nadzorowana przez ten sam organNie możemy się doczekać wspólnej pracy nad wydaniem tego zupełnie nowego AOC i dalszych działań nadzorczych” – podsumował Patrick Ky, dyrektor wykonawczy EASA.

Wizz Air ma również w planach rozszerzenie swoich usług w krajach Zatoki Perskiej. W ostatnim czasie przewoźnik podpisał protokół uzgodnień (MoU) z Ministerstwem Inwestycji Arabii Saudyjskiej w sprawie potencjalnych inwestycji linii lotniczych na lokalnym rynku.

Wizz Air: więcej bezpłatnych biletów do Wielkiej Brytanii dla uchodźców z Ukrainy