Wizz Air: więcej bezpłatnych biletów do Wielkiej Brytanii dla uchodźców z Ukrainy

Linia Wizz Air ogłosiła, że wraz z organizacjami non-profit: Choose Love, Fundacją Shapiro, Fundacją Steve’a Morgana oraz USPUK, udostępni 10 tys. bezpłatnych biletów dla uchodźców z Ukrainy. Umożliwi im to podróż z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji do Wielkiej Brytanii oraz wesprze rządowy program wizowy Wielkiej Brytanii „Domy dla Ukrainy”.

Inauguracja odbędzie się w najbliższy weekend – 10 tys. darmowych biletów na loty od 14 maja do 15 czerwca. Przedstawiciele Wizz Air, Choose Love, Fundacji Shapiro i Fundacji Steve’a Morgana oraz USPUK i rządu Wielkiej Brytanii spotkają się w najbliższą sobotę na lotnisku London Luton, aby podkreślić znaczenie współpracy i razem powitać ukraińskich uchodźców przylatujących lotami Wizz Air z Krakowa i Warszawy, a także połączyć ich z brytyjskimi sponsorami.

Bezpłatne bilety dla ukraińskich uchodźców

Głównym celem inicjatywy jest umożliwienie bezpłatnych podróży ukraińskim uchodźcom w czasie kryzysu. Wizz Air chce wesprzeć brytyjski program rządowy pomagając Ukraińcom w przesiedlaniu do Wielkiej Brytanii. Do 5 maja brytyjski rząd wydał ponad 95 tys. wiz dla obywateli Ukrainy. Dotychczas przyjechało ponad 37 tys. osób. Działania Wizz Air pozwolą w nadchodzących tygodniach powitać na wyspach jeszcze więcej ukraińskich rodzin.

Bezpłatne bilety Wizz Air są dostępne na 61 trasach, które linia obsługuje z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji. Obejmują jedną sztukę bagażu podręcznego i jedną sztukę bagażu rejestrowanego (do 32 kg) dla każdego pasażera.

Ponadto organizacja Choose Love uruchomiła stronę internetową, na której darczyńcy z Europy mogą wpłacać środki, aby finansować kolejne bilety oraz zapewnić wsparcie Ukraińcom po dotarciu do Wielkiej Brytanii.

“Cieszymy się, że Wizz Air może nadal wspierać ukraińskich uchodźców w ramach rządowego programu Wielkiej Brytanii „Domy dla Ukrainy”. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie wkrótce pomożemy wielu Ukraińcom znaleźć bezpieczne. Dotychczas byliśmy świadkami wielkich wysiłków humanitarnych podejmowanych przez naszą załogę na lądzie. Dzięki przekazanym w marcu i kwietniu 100 tys. darmowym biletom dla Ukraińców chcieliśmy nadal być częścią tych działań” – powiedział József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą zarezerwować bezpłatny bilet, mogą to zrobić odwiedzając stronę https://wizzair.com/#/rescue. Bezpłatne bilety będą dostępne na podróż od 14 maja do 15 czerwca 2022 r. Pasażerowie będą zobowiązani do podania numeru paszportu ukraińskiego (paszportu używanego do podróży za granicę) w momencie rezerwacji w celu zakwalifikowania się do bezpłatnych biletów oraz zostaną również poproszeni o okazanie paszportu ukraińskiego i wymaganych dokumentów wizowych/podróży podczas odprawy.

Wizz Air nadal wspiera uchodźców z Ukrainy darmowymi biletami