Wizz Air nadal wspiera uchodźców z Ukrainy darmowymi biletami

fot. archiwum Wizz Air

Linia Wizz Air ogłosiła dzisiaj, że wciąż dostępna jest znaczna liczba wolnych miejsc dla ukraińskich uchodźców na połączenia do wszystkich miejsc na kontynencie europejskim z krajów graniczących z Ukrainą (Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii). Wydłużono czas, do kiedy podróż musi się odbyć – z końca marca do 10 kwietnia 2022 roku.

Przewoźnik zapewnia, że wciąż dostępne są darmowe miejsca na wielu naszych trasach, w tym z Budapesztu, Gdańska, Krakowa i Katowic. Na niektóre połączenie w określonych terminach było większe zapotrzebowanie i niestety te bilety już zostały wyprzedane. Jednak linia monitoruje sytuację w systemie rezerwacji i udostępnia kolejne miejsca, jeżeli jest to możliwe. Wizz Air umieszcza też większe samoloty i zwiększa częstotliwość lotów z krajów sąsiadujących z Ukrainą do Europy.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: „Nasze serca są z obywatelami Ukrainy. Z zaangażowaniem pomagamy ukraińskim uchodźcom i zobowiązujemy się robić to do 10 kwietnia z nadzieją, że jak największej liczbie osób uda się dotrzeć w bezpieczne miejsca. Dostrzegamy ogromne wysiłki humanitarne naszej załogi i, jako firma, chcemy odegrać w nich większą rolę. Cieszymy się, mogąc zapewnić uchodźcom bezpieczną i komfortową podróż.

Ukraińscy uchodźcy mogą zarezerwować lot na stronie: https://wizzair.com/#/rescue.

Wizz Air oferuje 100 tys. bezpłatnych miejsc ukraińskich uchodźcom z krajów europejskich graniczących z Ukrainą

.