Wizz Air oferuje 100 tys. bezpłatnych miejsc ukraińskich uchodźcom z krajów europejskich graniczących z Ukrainą

fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła wsparcie dla ukraińskich uchodźców, oferując 100 000 bezpłatnych miejsc na wszystkich lotach europejskich z krajów graniczących z Ukrainą (tj. Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia). Linia pomaga uchodźcom dostać się do miejsc docelowych, gdziekolwiek miałyby one być.

Ponadto, według wiedzy Wizz Air, wiele osób rozpoczęło migrację, jednak utknęło w innych miejscach niż docelowe. Dla nich linia przygotowała ofertę ratunkową w wysokości 29,99 euro na wszystkie inne loty (z wyłączeniem ZEA, Islandii i Wysp Kanaryjskich), a także w wysokości 69,99 euro na loty do ZAE, Islandii i na Wyspy Kanaryjskie.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą zarezerwować lot mogą to zrobić na stronie: https://wizzair.com/#/rescue. Przez cały marzec dostępne będzie 100 000 bezpłatnych miejsc i taryfy ratunkowe. Podczas rezerwacji oraz odprawy pasażerowie będą proszeni o okazanie ukraińskiego paszportu/numeru dowodu osobistego.

József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air, powiedział: “Nasze serca są z obywatelami Ukrainy. Z zaangażowaniem pomagamy tak wielu ukraińskim uchodźcom jak to jest możliwe, aby mogli dotrzeć w bezpieczne miejsca. Przygotowaliśmy 100 000 bezpłatnych miejsc z krajów sąsiadujących z Ukrainą i specjalne taryfy ratunkowe na pozostałe loty. Dostrzegamy ogromne wysiłki humanitarne naszych pracowników, jako firma, chcemy odegrać w nich większą rolę, aby zapewnić uchodźcom bezpieczną i komfortową podróż.”