Wizz Air przekłada inaugurację nowej trasy do Armenii. Powodem brak decyzji ULC

fot. archiwum Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air poinformowały, że przesuną lot inauguracyjny z Katowic do Erywania z powodu braku zezwolenia od polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Od stycznia 2023 roku ULC nie wydał w tej sprawie decyzji, pomimo że Unia Europejska podpisała umowę o wspólnej przestrzeni powietrznej z Armenią.

Węgierska linia lotnicza Wizz Air wydała oficjalny komunikat, w którym wyraziła swoje rozczarowanie brakiem zgody ze strony polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego na uruchomienie połączenia z Katowic do Erywania. Loty miały wystartować od 29 kwietnia, jednak decyzja ULC spowodowała przełożenie inauguracji na 2 lipca 2023 roku.

„Wizz Air jest rozczarowany postawą polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który od stycznia 2023 roku zwleka z decyzją o zezwoleniu Wizz Air na uruchomienie połączenia z Katowic do Erywania, mimo że UE podpisała z Armenią umowę o wspólnej przestrzeni powietrznej, w ramach której zarówno unijni, jak i armeńscy przewoźnicy mogą obsługiwać połączenia lotnicze pomiędzy krajami Unii a Armenią bez żadnych dodatkowych wymogów. Urząd Lotnictwa Cywilnego ogranicza tym samym możliwość podróżowania polskim pasażerom i wstrzymuje rozwój polskich portów regionalnych, uniemożliwiając uruchomienie nowych połączeń do Armenii. Ze względu na brak decyzji administracyjnych ULC, Wizz Air zmuszony jest przełożyć inaugurację połączenia na trasie z Katowic do Erywania. Nowa data pierwszego lotu zaplanowana jest na 2 lipca 2023.

Głęboko wierzymy, że polski regulator dołoży wszelkich starań, aby w najbliższym czasie dokumenty złożone przez Wizz Air zostały zaakceptowane, a tym samym polscy pasażerowie mogli podróżować na nowej trasie.

Pasażerowie, których rezerwacji dotyczą zmiany w rozkładzie lotów, są informowani na bieżąco i mają możliwość skorzystania z bezpłatnej zmiany rezerwacji, uzyskania pełnego zwrotu kosztów lub 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji w formie punktów na koncie WIZZ. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem biur podróży – w tym internetowych biur podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której kupili bilety.”

Wizz Air połączy Warszawę z Bilbao


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center