Wizz Air powiększa flotę w Warszawie. Dodaje 11. samolot i uruchamia nowe połączenie do Agadiru

fot. materiały prasowe

Wizz Air ogłosił dodanie Airbusa A321neo do swojej bazy w Warszawie. Nowy samolot umożliwi uruchomienie trasy do Agadiru w Maroku oraz zwiększenie częstotliwości lotów na 13 innych trasach z Warszawy. W sumie przewoźnik będzie miał 11 samolotów w swojej bazie w Warszawie, a liczba tras z Warszawy wzrośnie do 58, wliczając w to trasę do Agadiru.

Nowy samolot umożliwi uruchomienie trasy do Agadiru, a także pozwoli na zwiększenie częstotliwości lotów na 13 trasach z Warszawy. Ponadto dodatkowa przepustowość umożliwi zwiększenie częstotliwości lotów z bazy do Alicante, Barcelony, Bazylei, Brukseli Charleroi, Kopenhagi, Eindhoven, Malagi, Mediolanu Bergamo, Nicei, Oslo Sandefjord Torp, Rzymu, na Teneryfę i do Walencji.

„Cieszymy się, że rozwijamy się w Warszawie. Udowadniamy nasze zaangażowanie w rozwój siatki połączeń do stolicy Polski, gdzie spodziewamy się zostać tego lata numerem jeden wśród przewoźników ultra niskokosztowych – pod względem liczby miejsc, gdzie dodajemy kolejny samolot. Od października 2023 roku będziemy realizować z tego portu loty na pokładach 11 samolotów. Klienci z Polski mają możliwość podróżowania z nami w sumie na 173 trasach do 27 krajów, 30 samolotami ” – powiedziała Evelin Jeckel, network officer w Wizz Air.

Połączenie z Warszawy do Agadiru rozpocznie się 31 października 2023 roku. Nowa trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, przy użyciu nowego samolotu Airbus A321neo. Ceny biletów zaczynają się od 239 zł w jedną stronę.

Wizz Air przekłada inaugurację nowej trasy do Armenii. Powodem brak decyzji ULC