Wizz Air poleci z Katowice Airport do Belgii i Jordanii

Fot. Materiały prasowe

Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała, że w grudniu 2023 roku zacznie latać z Katowice Airport na dwóch nowych kierunkach regularnych do Akaby (Jordania) oraz Brukseli-Charleroi (Belgia).

Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika, w środę 13 grudnia 2023 roku odbędzie się pierwszy rejs do Akaby. Kierunek będzie dostępny dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Z kolei od 1 kwietnia do 6 maja 2024 roku trasa będzie obsługiwana w poniedziałki oraz piątki.

Dzień po inauguracji lotów do Jordanii, w czwartek 14 grudnia 2023 roku, Wizz Air rozpocznie obsługę połączenia między Katowice Airport a belgijskim lotniskiem Bruksela-Charleroi. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Począwszy od kwietnia 2024 roku, trasa będzie dostępna w środy oraz niedziele.

„Od prawie 20 lat, na wielu różnych płaszczyznach, trwa dobra współpraca Katowice Airport i linii Wizz Air. Cieszymy się, że nasz biznesowy partner cały czas dba o rozwój siatki połączeń ze swojej katowickiej bazy. Zarówno Bruksela-Charleroi, jak i Akaba to trasy, które z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem pasażerów” – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Katowice Airport w liczbach

Katowickie lotnisko należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. Prognoza na 2023 rok zakłada obsłużenie około 5,5 mln podróżnych, co będzie najlepszym wynikiem w historii Katowice Airport. Port lotniczy im. Wojciecha Korfantego jest krajowym liderem w segmencie ruchu czarterowego i jednym z największych lotnisk cargo w Polsce.


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center