Wizz Air połączy Warszawę z Akabą, Bilbao, Walencją i Wenecją

fot. WS

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła umieszczenie dziewiątego samolotu na Lotnisku Chopina w Warszawie, co umożliwi uruchomienie czterech nowych tras z Warszawy to Akaby w Jordanii, Wenecji we Włoszech, Walencji i Bilbao w Hiszpanii.

Uwzględniając dzisiejsze ogłoszenie, flota Wizz Air będzie składać się z dziewięciu nowoczesnych maszyn typu Airbus, a z czterema nowymi trasami. Obecnie Wizz Air w swoim rozkładzie posiada 58 tras do 24 krajów z Warszawy.

Podczas środowej konferencji prasowej Evelin Jeckel poinformowała, że Wizz Air od 12 grudnia br. będzie latać do Walencji dwa razy w tygodniu – poniedziałek i piątek. Od 13 grudnia we wtorki i soboty będą odbywać się loty do Akaby w Jordanii. Od 14 grudnia zainaugurowane zostaną połączenia do Wenecji oraz dopiero od 28 marca 2023 roku do Bilbao w Hiszpanii. Bilety są już dostępne w systemie, a ich ceny zaczynają się od 119 zł.

“Chcielibyśmy dzisiaj ogłosić rozwój naszej siatki połączeń z Polski poprzez dodanie dziewiątego samolotu do naszej bazy na Lotnisku Chopina. Nowy samolot pozwoli nam również na uruchomienie kolejnych połączeń z Warszawy” – powiedziała Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.

Dodatkowo przewoźnik planuje zwiększyć częstotliwość lotów do Alicante z dwóch do trzech rejsów w tygodniu, do Barcelony z pięciu do siedmiu, Bazylei z dwóch do trzech, Kutaisi z czterech do siedmiu oraz Malagi z trzech do czterech.

Wizz Air dodał czwarty samolot do bazy w Krakowie