Wizz Air dodał czwarty samolot do bazy w Krakowie

fot. materiały prasowe

Wizz Air ogłosił dodanie kolejnego samolotu do swojej bazy w Krakowie. Czwarty samolot z rodziny Airbus A320 pozwoli na realizację tras z krakowskiej siatki połączeń Wizz.

Pasażerowie Wizz Air mogą podróżować z Kraków Airport im. Jana Pawła II m. in. do takich miejsc jak: Abu Zabi, Burgas, Split, Larnaka, Santorini, Barcelona czy Mediolan. Bilety na wszystkie loty z Krakowa są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Kolejny samolot z rodziny Airbus A321neo zasili flotę krakowskiej bazy z której Wizz Air łącznie realizuje 27 połączeń do 16 krajów. Samolot typu Airbus, który dołącza do floty Wizz Air w Krakowie, wykorzystuje najnowsze technologie i oferuje znaczące korzyści dla środowiska, przy prawie 50 proc. redukcji emisji hałasu, 20 proc. redukcji zużycia paliwa i 50 proc. redukcji emisji tlenków azotu.

Nowoczesna i wydajna flota samolotów Wizz Air jest jedną z najmłodszych na świecie, ze średnią wieku 4,74 lat, a nowy samolot umacnia pozycję Wizz Air jako jednej z najbardziej ekologicznych linii lotniczych.

Nowe miejsca pracy

Dodanie czwartego samolotu do bazy w Krakowie to stworzenie kolejnych miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz w branżach pokrewnych. Wizz Air stale rekrutuje kandydatów do bazy w Krakowie. Najbliższe spotkania odbędą się 4 i 18 sierpnia 2022r.

“Dodając kolejny samolot do naszej bazy w Krakowie, podkreślamy wieloletnie zaangażowanie w działalność w Krakowie i Polsce. Stały rozwój to jeszcze więcej możliwości podróżowania dla naszych klientów. Obecnie pasażerowie z Krakowa mają do wyboru 27 tras do 16 krajów i jesteśmy przekonani, że dogodny rozkład lotów Wizz oraz stale rozwijająca się siatka połączeń i szeroki wybór opcji pozwalających dostosować podróż do swoich potrzeb pomoże naszym pasażerom wyruszyć w podróż marzeń” – powiedziała Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz.

Wizz Air: ponad 800 mln euro przychodów w I kwartale