Wizz Air otworzył bazę w Katanii

Kolejna baza Wizz Air we Włoszech
Samolot w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła dzisiaj otwarcie w Katanii swojej 36. bazy. Linia umieści 2 samoloty typu Airbus A321 na lotnisku w Katanii w październiku 2020 roku i wzbogaci wówczas istniejącą już siatkę połączeń z Katanii (składającą się z 15 tras) o kolejne 5 tras do: Rzymu Fiumicino, Bolonii, Wenecji, Memmingen (zach. Monachium) i Londynu Luton.

Ponadto zostanie uruchomione nowe połączenie na trasie Mediolan Malpensa – Bari.

Wizz Air rozpoczął loty do Katanii w 2009 roku. Od tego czasu ponad 1,5 mln pasażerów skorzystało z oferty przewoźnika na trasach w sycylijskiej siatce połączeń. Otwarcie bazy w Katanii oznacza korzystny wpływ linii na rozwój lokalnej gospodarki oraz utworzenie miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością Wizz Air. 2 samoloty typu Airbus A321 będą realizować połączenia na 5 nowych trasach, obsługując w sumie 20 kierunków z Katanii w 2020 roku.

Tuż po otwarciu bazy w Mediolanie Malpensa i dodaniu kilku krajowych tras do włoskiej siatki połączeń, Wizz Air ogłosił dzisiaj nową trasę łączącą Mediolan z Bari, a także zwiększenie częstotliwości dziennej liczby lotów z Mediolanu Malpensa do Katanii – z 2 do 3.

George Michalopoulos, członek zarządu ds. komercyjnych w Wizz Air powiedział: „Z radością ogłaszam 36. bazę – w Katanii w porcie lotniczym Fontanarossa. Pozwala to na rozwój istniejącej już siatki połączeń o kolejnych 5 tras, dzięki czemu nasza oferta z Katanii składa się już z 20 tras. Dokładnie tydzień po ogłoszeniu naszego pierwszego krajowych połączeń we Włoszech (na trasie Mediolan Malpensa – Katania i Palermo), świętujemy utworzenie naszej bazy w Katanii z 2 samolotami typu Airbus A321. Oznacza to wsparcie dla lokalnej gospodarki i utworzenie nowych miejsc pracy w tym trudnym czasie. Z ulepszonymi procedurami z zakresie higieny na pokładzie, czekamy na pasażerów naszych samolotów należących do najbardziej zielonej floty w Europie.”

Wizz Air otwiera trzecią bazę w Wielkiej Brytanii