Wizz Air oferuje ubezpieczenie od COVID-19

fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air, ogłosiła, że w jej ofercie dla pasażerów znajduje się ubezpieczenie od COVID-19 dostępne w ramach pakietu ubezpieczenia podróżnego. Klienci Wizz Air mogą wykupić ubezpieczenie podróżne, które obejmuje odwołania związane z COVID-19 i wydatki medyczne podczas zagranicznych podróży.

Jeśli w trakcie podróży zagranicznej pasażer zarazi się wirusem COVID-19 i poniesie dodatkowe koszty w związku z koniecznością wydłużenia swego pobytu lub koszty leczenia w trakcie choroby, zostaną one pokryte przez ubezpieczenie Wizz Air Travel (do określonej maksymalnej kwoty). Ubezpieczenie Wizz Air Travel obowiązuje również w przypadku konieczności odwołania podróży z powodu zarażenia wirusem COVID-19 przed wyjazdem, a także pokrywa wartość zagubionego, ukradzionego lub zniszczonego bagażu. Obowiązują warunki i wyłączenia.

Oprócz ubezpieczenia podróżnego, Wizz Air oferuje niezależnie ochronę w przypadku anulacji lotu w określonych krajach. Zarówno ubezpieczenie od anulowania, jak również ubezpieczenie podróżne można wykupić podczas rezerwacji lotu na stronie internetowej Wizz Air lub za pośrednictwem aplikacji – oferta dotyczy biletów w jedną stronę oraz powrotnych. Wszystkie warunki oferty znajdują się tutaj.

Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air powiedział: “W WIZZ z zaangażowaniem działamy, aby optymalizować wrażenia z podróży i dbać o wygodę naszych pasażerów, niezależnie od tego czy dotyczy to procesu rezerwacji, obsługi na pokładzie czy usług dodatkowych. Dzięki naszemu zaktualizowanemu pakietowi ubezpieczenia podróżnego, pasażerowie mogą być pewni, że są przygotowani na zakłócenia ich podróży spowodowane przez COVID-19.”

Wizz Air – siedem nowych tras z Polski