Wizz Air: od początku roku zatrudniliśmy ponad 1400 osób

fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air poinformowała, że w od stycznia do maja 2022 roku zatrudniła ponad 1000 osób załogi pokładowej i 400 pilotów. Aby osiągnąć cel firmy, jakim jest posiadanie 20 000 pracowników do 2030 roku, WIZZ stale prowadzi rekrutację, aby pozyskać najlepszych kandydatów.

Wizz Air przyjmuje zgłoszenia osób posiadających doświadczenie w pracy personelu pokładowego, a także tych, które wcześniej nie pracowały w lotnictwie. Linia zapewnia wszystkim wybranym kandydatom bezpłatne szkolenia trwające od 4 do 6 tygodni, w zależności od ich doświadczenia zawodowego. Nowi pracownicy otrzymają dodatek szkoleniowy przez cały okres trwania szkolenia. Mając na uwadze wysoką jakość obsługi, poza życzliwością i zorientowaniem na klienta, do podstawowych wymagań Wizz Air należą: wiek powyżej 18 lat, wysokość 210 cm stojąc na palcach, uzyskane średnie wykształcenie, dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz opcjonalnie, dodatkowo język Europy Środkowo-Wschodniej, umiejętność pływania, brak tatuaży na częściach ciała, których nie zakrywa uniform oraz niekaralność. Wszystkie wymagania znajdują się tutaj.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą rekrutację, jeszcze tego dnia otrzymają ofertę pracy w linii i w ciągu zaledwie 8 tygodni (wliczając szkolenia i egzaminy) wzbijają się w powietrze.

Członkowie załogi pokładowej WIZZ dostają konkurencyjne wynagrodzenie, dogodny miesięczny harmonogram pracy oraz wybór wielu możliwości rozwoju zawodowego, takich jak: trenerzy, specjaliści ds. obsługi klienta lub udział w programie „Od personelu pokładowego do kapitana”. Załoga pokładowa Wizz Air może również korzystać ze zniżek na loty i bonusów dla rodziny i przyjaciół.
Wizz Air zatrudnia kapitanów, pierwszych oficerów i kadetów zarówno z uprawnieniami na typ samolotu, jak i bez uprawnień, za pośrednictwem strony internetowej linii lotniczej poświęconej rekrutacji pilotów Pilot Recruitment website. Podobnie jak w przypadku możliwości szybkiego rozwoju kariery personelu pokładowego, piloci mają również możliwość awansu. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Wizz Air: chcemy zatrudnić 200 osób z Polski