Wizz Air: chcemy zatrudnić 200 osób z Polski

Andras Rado/fot. AG

Na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie, Andras Rado, starszy menedżer ds. rekrutacji załóg pokładowych w Wizz Air, zadeklarował, że przewoźnik chce w najbliższym czasie zatrudnić 200 osób z Polski do załóg pokładowych. Spotkania rekrutacyjne w miastach polskich rozpoczynają się jutro.

Spotkania rekrutacyjne odbędą się 15 czerwca w Katowicach, 20 czerwca – W Warszawie i Wrocławiu, 22 czerwca – w Krakowie, 23 czerwca – w Gdańsku i 30 czerwca – ponownie w Katowicach.

Andras Rado podkreślił: „Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń wszystkich zainteresowanych , zarówno tych którzy już pracowali jako personel pokładowy, jak również osoby nieposiadające wcześniejszego doświadczenia. Oczywiście, najbardziej zależy nam na pilotach z doświadczeniem w lataniu na Airbusach – flotę Wizz Air stanowią właśnie te samoloty. Szukamy przede wszystkim ludzi z pasją.”
Zapytany o to, ilu chętnych spodziewa się na spotkaniach, odpowiedział, że „jak najwięcej”.

Nowi pracownicy mogą liczyć w Wizz Air na zarobki zależne od stażu (najmniej doświadczeni otrzymują nieco ponad 24 tys.. złotych brutto rocznie plus dodatki za godziny w locie (od 70 do 125 zł brutto za odcinek lotu). Bonusem są dużo tańsze bilety na rejsy przewoźnika (25 euro na każda trasę poza Abu Zabi) oraz jeden bilet rocznie w takiej samej cenie dla osoby towarzyszącej.

Poszukiwania nowych pracowników (nie tylko w Polsce), to element strategii rozwoju Wizz Air po pandemii. Obecnie flota węgierskiego przewoźnika liczy 154 Airbusy (A320ceo, A321ceo, A320neo i A321neo). W tym roku linia ma obsłużyć ok. 27,1 mln pasażerów. Wizz Air oferuje 197 kierunków w 53 krajach i posiada 40 baz w 17 krajach.

W Polsce przewoźnik ma zbazowane 23 samoloty i oferuje rocznie 10,5 mln miejsc na 212 trasach do 26 krajów.
Do 2030 roku przewoźnik chce obsługiwać ponad 170 mln pasażerów rocznie na pokładach 500 maszyn, podczas miliona rejsów.

Wizz Air rusza z rekrutacją dla obywateli Ukrainy